جرثقیل خودروبر اسلامشهر

جهت امداد خودرو و یا حمل خودرو تماس بگیرید: 09354289020 تلگرام امداد خودرو


متن مطلب      کل مطالب     


جدول تعرفه حمل خودرو در تابستان 1398

نوع خودرو امداد توضیحات (کلیه قیمت ها به تومان)
نیسان چرخگیر و یدک کش
نیسان چرخگیر یا یدک کش یا شاهین دار
الف: مسیر های مسطح
هزینه ورودی: 80،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 2،000 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 3،000 تومان
ب: مسیر های کوهستانی
هزینه ورودی: 100،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 3،500 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 5،000 تومان
کفی خودروبر یا خودرو سوار یا حمل خودرو
کفی خودروبر یا خودرو سوار یا حمل خودرو
الف: مسیر های مسطح
هزینه ورودی: 120،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 3،000 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 4،000 تومان
ب: مسیر های کوهستانی
هزینه ورودی: 150،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 4،500 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر 6،000 تومان
جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید.
phone number: +989354289020
کد مطلب: 00372.html
قطعه‌سازان

در کشور ما برای خودروهای پرتیراژ تولیدکننده قطعاتی مانند لنت‌ترمز یا اکسل وجود دارد. وقتی این قطعات در نمایشگاه‌های خودکفایی به نمایش گذاشته می‌شوند، معنای مشخصی جز جذب تامین‌کننده جدید نمی‌تواند داشته باشد. این در حالی است که ما به‌عنوان قطعه‌ساز در جریان برنامه دقیقی به‌منظور ساخت داخل قطعاتی که داخلی‌سازی نشده‌اند، نیستیم

۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۴

جذب تامین‌کنندگان جدید؛ مهم‌ترین هدف نمایشگاه‌های افزایش خودکفایی

به گزارش «رنت لوکس به نقل از اخبار خودرو»، پس - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - از ماه‌ها پیگیری، درنهایت هفته قبل مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی، با ارسال نامه‌ای به مدیران عامل ۱۲ بانک دولتی و خصوصی، شرایط و ضوابط پرداخت وام دولتی به خودروسازان برای پرداخت مطالبات آنها به قطعه‌سازان را اعلام کرد. به این ترتیب قطعه‌سازان روند مراجعه و تکمیل اسناد و مدارک - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - موردنیاز دریافت تسهیلات یادشده - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - را آغاز کرده‌اند. - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - این در شرایطی است که تولیدکنندگان قطعات پیش‌از این تاکید کرده بودند با تزریق نقدینگی به این بخش، امکان افزایش حجم تولید را خواهند داشت که به‌دنبال آن بخشی از مشکل تامین قطعات موردنیاز خطوط تولید برطرف شده - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - و حجم تولید خودروسازان نیز افزایش خواهد یافت.

این مساله مهم در کنار تاثیر برگزاری نمایشگاه‌های دائمی توسط دو خودروساز بزرگ کشور با عنوان افزایش سطح خودکفایی، ازجمله مواردی است که حسین بحرینیان، عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی خودرو در گفت‌وگوی اختصاصی با «دنیای خودرو» درباره آن‎ها توضیح داد.

 روند پرداخت تسهیلات بعد - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - از اعلام بانک‌های عامل و جزئیات پرداخت چگونه طی می‌شود؟

جزئیات اعلام‌شده اما هنوز اتفاق مثبتی در این زمینه رخ نداده است و هیچکدام از قطعه‌سازان پولی دریافت نکرده‌اند. 

 آیا با تاکید بر رفع موانع پرداخت، بانک‌ها در این زمینه همکاری لازم - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - را داشته‌اند؟

فهرستی از قطعه‌سازان تهیه و ارائه شده است. درواقع کار تا 90درصد درحال انجام است اما هنوز 10درصد ابهاماتی وجود دارد. به این ترتیب در حال حاضر نمی‌توان گفت پولی پرداخت شده است اما امیدواریم به زودی این موضوع محقق شود.

- جرثقیل خودروبر اسلامشهر -

 مدتی است دو شرکت خودروساز اقدام به برگزاری نمایشگاه‌های دائمی با هدف افزایش سطح داخلی‌سازی کرده‌اند که براساس آن قطعاتی که امکان داخلی‌سازی آن‎ها وجود دارد به نمایش گذاشته شده و نام قطعاتی که نیاز به تولید داخل دارند، اعلام شده است. در این راستا آیا قطعه‌سازان برای تحقق این - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - هدف اعلام آمادگی کرده‌اند یا خیر؟

قطعه‌سازان - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - قطعا از آمادگی کافی برخوردار هستند. اما به‌نظر می‌رسد این - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - اقدام تا به حال در حد برگزاری همین نمایشگاه‌ها - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - بوده است و اطلاع دقیقی از فرایند ممیزی و انتخاب قطعه‌سازان وجود ندارد. زمانی که چنین نمایشگاهی برپا می‌شود، قطعاتی که تا امروز ساخت داخل شده‌اند و مشکلی برای ساخت داخل آن‎ها وجود ندارد، به نمایش - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - گذاشته می‌شوند. این کار با هدف جذب منابع تامین بیشتر انجام می‌شود. این مورد در بحث خودکفایی بسیار ظریف مطرح می‌شوند. برای مثال ما در کشور برای خودروهای پرتیراژ تولیدکننده لنت ترمز یا تولیدکننده اکسل داریم. وقتی این قطعات در این نمایشگاه‌ها به نمایش گذاشته می‌شوند، معنای مشخصی جز جذب تامین‌کننده جدید نمی‌تواند داشته باشد. این در حالی است که ما به‌عنوان قطعه‌ساز در جریان برنامه دقیقی به منظور ساخت داخل قطعاتی که داخلی‌سازی نشده‌اند، نیستیم. 

 قطعه‌سازان طی ماه‌های - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - گذشته بارها تاکید کرده‌اند اگر مشکل نقدینگی این بخش برطرف شود، - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - این امکان را دارند در مدت 3ماه، حجم تولید خود را تا دو یا سه برابر افزایش دهند. با توجه به اینکه روند پرداخت تسهیلات در جریان است آیا این موضوع همان‎طور که اعلام شده بود، در عمل اتفاق خواهد افتاد؟

وقتی صحبت از تامین خطوط تولید به میان می‌آید و این موضوع مطرح می‌شود که به تیراژهای تولید قبلی بازگردیم، باید به این موضوع نیز توجه داشته باشیم موانعی در این مسیر وجود دارد. اگرچه در زمینه قطعاتی که ساخت داخل دارند، می‌توان - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - گفت این موضوع تا 80 و 90 درصد به صورت بُردار هم‌جهت اتفاق خواهد افتاد. اما وقتی - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - به قطعاتی می‌رسیم که ساخت داخل ندارند که بیشتر هم شامل - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - قطعات الکترونیکی - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - و «های‌تِک» می‌شود با اما و اگرهایی مواجه خواهیم بود. ازجمله اینکه با تامین نقدینگی و اصلاح قیمت‌ها آیا می‌توان صددرصد اعلام کرد تیراژ تولید به آنچه پیش از این بود، خواهد رسید یا خیر. به‌نظر من - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - باید با شک به این موضوع نگاه کرد. 

- جرثقیل خودروبر اسلامشهر -

 باتوجه به این‎که در روزهای پایانی سال‌جاری قرار داریم، بضاعت اندک خودروسازان در تامین تقاضا به افزایش غیرمنطقی قیمت خودرو در بازار منجر شده است. باتوجه به این توضیح، می‌توان گفت خودروساز امسال امکان افزایش تولید و تامین نیاز بازار - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - را نخواهد داشت؟

من نمی‌توانم در این زمینه پاسخ قطعی - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - بدهم. باتوجه - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - به شرایط موجود، پیش‌بینی چنین موضوعی بسیار دشوار است. درواقع خواست و تمایل برای افزایش حجم تولید قطعا وجود دارد و فرض می‌گیریم باتوجه به تزریق نقدینگی و اصلاح قیمت‌ها گام‌هایی نیز برداشته شده است. اما کاهلی - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - گذشته در مورد تامین قطعات «های‌تِک» مانند ایربگ، EMS، سیستم ABS و... امروز در این مسیر مانع ایجاد می‌کند. 

 درحال‎حاضر بیشتر تامین کدام قطعات برای تولید خودرو با دشواری همراه است؟

واقعیت این است که - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - در ماه‌های اخیر برخی خودروها بدون سیستم صوتی و پخش به مشتری تحویل داده شده، - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - غیر از این، در شرایط فعلی بسیاری از خودروها به‌دلیل مشکلاتی که در تامین قطعات «های‌تِک» وجود دارد، تجاری نمی‌شوند. تاکید من بر این است که ما باید بپذیریم شرایط امروز عادی نیست و در جنگ اقتصادی هستیم. در این موقعیت ما برای تامین قطعاتی که تولید آنها نیاز به تکنولوژی و دانش دارد - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - و تا امروز برای داخلی‌سازی آنها کار خاصی - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - صورت نگرفته و سرمایه‌گذاری انجام نشده است، - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - مشکل جدی داریم.  باید بپذیریم ما در کشور تولیدکننده سیستم ABS نداریم. این در حالی است که اگر یک پروژه داخلی‌سازی ABS امروز - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - کلید بخورد، - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - حداقل یک‌سال‌ونیم زمان نیاز است تا این سیستم به تولید تجاری برسد. 

 اما گفته می‌شود هدف از برگزاری نمایشگاه‌های دائمی به‌منظور افزایش سطح خودکفایی، فراخوان و جذب قطعه‌سازان و واحدهای دانش‌بنیان برای تولید همین قطعات «های‌تِک» است.

به‌طور قطع باید گفت این موضوع در کوتاه‌مدت امکان‌پذیر نخواهد بود. در واقع اگر این روند به همین شکل هیجان‌زده فعلی طی شود، باید به کیفیت قطعه‌ای که در پایان تولید می‌شود، شک کرد. چراکه عملکرد بعضی قطعات باید در زمستان‌ها و تابستان‌های طبیعی و شرایط مختلف جوی موردتست و بررسی قرار بگیرد. نمی‌توان با شعار به این مرحله رسید. البته برخی قطعه‌سازان توان تولید و تامین این قطعات را در کشور دارند. با این حال باید دید آیا شرایط بین‌المللی این اجازه را به آنها می‌دهد یا خیر.

 تا پیش از این، - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - تامین نقدینگی یکی از چالش‌های جدی قطعه‌سازان عنوان می‌شد که به‌نظر می‌رسد با ارائه تسهیلات در روندی که آغاز شده است، این مشکل تا حدی برطرف شود. به این ترتیب - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - موانع دیگر فعالیت قطعه‌سازان در شرایط فعلی چه عواملی است؟

من این موضوع را با یک مثال توضیح می‌دهم. باید پذیرفت هیچ کشوری به طور کامل مستقل نیست. به این ترتیب ما هم برای تولید برخی قطعات به هرحال نیازمند واردات هستیم. چه بسا برای تولید لاستیک، تولیدکننده نیاز به واردات کائوچو دارد. چون ما منابع تامین این ماده اولیه را نداریم. - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - به این ترتیب جایی که ما ناچار به واردات هستیم در حالی که تحریم‌های بین‌المللی محدودیت جدی ایجاد می‌کند، با مانع جدی مواجه خواهیم بود. بنابراین باید گفت موانع ناشی‌از تحریم‌ها یکی از مهم‌ترین موانع تولید قطعه‌سازان به‌شمار می‌رود. عاملی که باعث ایجاد مشکل - جرثقیل خودروبر اسلامشهر - جدی در زمینه تعاملات مالی می‌شود و قطعه‌سازان را برای تامین مواد اولیه و قطعات موردنیاز تولید، با مشکل مواجه می‌کند.

اولين صفحه   -  کرایه حمل ماشین اسلامشهر   -   قیمت حمل ماشین اسلامشهر   -   مبلغ حمل ماشین اسلامشهر   -   تعرفه حمل ماشین اسلامشهر   -   شماره تماس حمل ماشین اسلامشهر   -   خدمات حمل ماشین اسلامشهر   -   کفی اسلامشهر   -   کرایه کفی اسلامشهر   -   قیمت کفی اسلامشهر   -   مبلغ کفی اسلامشهر   -   تعرفه کفی اسلامشهر   -   شماره تماس کفی اسلامشهر   -   خدمات کفی اسلامشهر   -   کفی خودروبر اسلامشهر   -   کرایه کفی خودروبر اسلامشهر   -   قیمت کفی خودروبر اسلامشهر   -   مبلغ کفی خودروبر اسلامشهر   -   تعرفه کفی خودروبر اسلامشهر   -   شماره تماس کفی خودروبر اسلامشهر   -   خدمات کفی خودروبر اسلامشهر   -   جرثقیل خودروبر اسلامشهر   -   کرایه جرثقیل خودروبر اسلامشهر   -   قیمت جرثقیل خودروبر اسلامشهر   -   مبلغ جرثقیل خودروبر اسلامشهر   -   تعرفه جرثقیل خودروبر اسلامشهر   -   شماره تماس جرثقیل خودروبر اسلامشهر   -   خدمات جرثقیل خودروبر اسلامشهر   -   نیسان خودروبر اسلامشهر   -   کرایه نیسان خودروبر اسلامشهر   -   قیمت نیسان خودروبر اسلامشهر   -   مبلغ نیسان خودروبر اسلامشهر   -   تعرفه نیسان خودروبر اسلامشهر   -   شماره تماس نیسان خودروبر اسلامشهر   -   خدمات نیسان خودروبر اسلامشهر   -   نیسان یدک کش اسلامشهر   -   کرایه نیسان یدک کش اسلامشهر   -   قیمت نیسان یدک کش اسلامشهر   -   مبلغ نیسان یدک کش اسلامشهر   -   تعرفه نیسان یدک کش اسلامشهر   -   شماره تماس نیسان یدک کش اسلامشهر   -   خدمات نیسان یدک کش اسلامشهر   -  آخرين صفحه