کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه

جهت امداد خودرو و یا حمل خودرو تماس بگیرید: 09354289020 تلگرام امداد خودرو


متن مطلب      کل مطالب     


جدول تعرفه حمل خودرو در تابستان 1398

نوع خودرو امداد توضیحات (کلیه قیمت ها به تومان)
نیسان چرخگیر و یدک کش
نیسان چرخگیر یا یدک کش یا شاهین دار
الف: مسیر های مسطح
هزینه ورودی: 80،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 2،000 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 3،000 تومان
ب: مسیر های کوهستانی
هزینه ورودی: 100،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 3،500 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 5،000 تومان
کفی خودروبر یا خودرو سوار یا حمل خودرو
کفی خودروبر یا خودرو سوار یا حمل خودرو
الف: مسیر های مسطح
هزینه ورودی: 120،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 3،000 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 4،000 تومان
ب: مسیر های کوهستانی
هزینه ورودی: 150،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 4،500 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر 6،000 تومان
جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید.
phone number: +989354289020
کد مطلب: 00219.html
آرش محبی نژاد

پرداخت تسهیلات 4هزار میلیاردتومانی دولتی به صنعت خودرو و به‌طور خاص قطعه‌سازان، اقدام دیرهنگامی است که به‌هرحال می‌تواند بخشی از نیاز نقدینگی موجود در صنعت را تامین کرده و چرخ قطعه‌سازی را به حرکت درآورد.

۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵

نیاز 14هزار میلیارد تومانی برای بازگرداندن قطعه‌ســـــــازان به مسیر برنامه‌ریزی تولید

به گزارش «رنت لوکس به نقل از اخبار خودرو»،اگرچه بسیاری - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - از قطعه‌سازان از روند آهسته و کُند این پرداخت‌ها راضی نیستند. در عین حال بسیاری از آن‎ها معتقدند برای - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - بازگشتن صنعت خودرو به حجم تولید برنامه‌ریزی‌شده، اقدامات دیگری مانند اصلاح - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - قیمت قراردادها و تزریق نقدینگی بیشتر، ضرورت دارد. - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - این موارد و چند موضوع اساسی دیگر ازجمله مسائلی هستند که آرش محبی‌نژاد، دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان کشور در گفت‌وگو با روزنامه «دنیای خودرو» درباره آنها به تفصیل، توضیح داد.

 با گذشت بیش‌از یک هفته از آغاز پرداخت تسهیلات 4هزار میلیاردی به قطعه‌سازان، روند پرداخت‌ها را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
در روند پرداخت‌ها، بانک صنعت و معدن عملکرد بسیار خوب و بانک تجارت نیز همکاری مناسبی با شرکت ساپکو داشته‌اند اما همکاری این بانک با شرکت سازه‌گستر قابل توجه 
نبود. 
به طور کلی فارغ از نحوه عملکرد جزئی بانک‌ها، می‌توان گفت روند پرداخت به آهستگی طی می‌شود. 
 گفته می‌شود رویکرد و نحوه همکاری بانک مرکزی در زمینه پرداخت تسهیلات، آن‌طور که انتظار می‌رود هم‌راستا با صنعت خودرو و قطعه‌سازی نیست. آیا کُندی روند پرداخت ناشی از چنین دیدگاه و رویکردی است؟
در این - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - زمینه مساله رویکرد بانک مرکزی نیست. بلکه موضوع محوری، عملکرد بانک‌های عامل است. درواقع در بیان کلی می‌توان گفت سرعت عمل مسئولان و سیاست‌گذاران و مجموعه بدنه دولت، مجلس و بانک‌ها با سرعت - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - تغییر عوامل محیطی متناسب نیست. به‌همین دلیل این روند به حل مشکل کمک نمی‌کند. اگر تا دو ماه پیش اعلام می‌شد مطالبات معوق قطعه‌سازان از مجموعه‌های خودروساز پنج‌هزار میلیارد تومان است، امروز با فرض اینکه این 4هزار میلیارد تومان پرداخت نشود، آن مطالبات معوق به هشت‌هزار میلیارد تومان می‌رسد. یعنی حدود یک‌ماه و - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - نیم طول کشید تا این مصوبه ابلاغ و اجرا شود و همین فرایند میزان مطالبات را تا این حد افزایش داده - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - است. به این ترتیب می‌توان گفت حتی با پرداخت کامل این تسهیلات، هنوز قطعه‌سازان چهارهزار میلیارد تومان مطالبات معوق خواهند داشت. این در حالی است که غیر از حجم مطالبات معوق، کل مطالبات قطعه‌سازان حدود 20هزارمیلیاردتومان برآورد می‌شود. در نتیجه با این سرعت پرداخت تسهیلات چهار هزار میلیارد تومانی نمی‌توان انتظار معجزه در صنعت را داشت. این در حالی است که قیمت قطعات هنوز اصلاح نشده اگر این اقدام انجام شود، مطالبات معوق به مراتب بیشتر خواهد شد.

 میزان دقیق پرداخت‌ها تا امروز چه رقمی است؟
روند پرداخت تسهیلات درحال‌حاضر در جریان - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - است و رقم‌های مختلف روزانه به حساب قطعه‌سازان واریز می‌شود. بنابراین نمی‌توان در مورد میزان پرداخت تا امروز، به عدد دقیقی - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - اشاره کرد. اما خبر خوش - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - این است - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - که شنیده می‌شود تعدادی از بانک‌های عامل ازجمله بانک تجارت و بانک ملت نیز پرداخت‌ها را آغاز کرده‌اند. به این ترتیب مقرر شده است تا پایان هفته بانک صادرات و سایر بانک‌های عامل که نامشان در فهرست بود، فعال شده و پرداخت‌ها - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - را تا پیش از - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - آغاز هفته آینده تمام کنند.

 در - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - رابطه با اصلاح و به‌روزآوری قیمت قطعات، هفته قبل اعلام شد خودروسازان موافقت خود با افزایش 70درصدی قیمت قطعات را اعلام کرده‌اند. در حالی که اشاره کردید قیمت قطعات هنوز اصلاح نشده است.
من در جریان نیستم این خبر را چه شخصی اعلام کرده است. این اعداد و اخبار گاهی واقعیت ندارند. افزایش قیمت قطعات خودرو برای هر قطعه‌ساز متفاوت است. در واقع به‌طور میانگین تمام قطعه‌سازان باید بین 80 تا 140درصد افزایش قیمت بگیرند. در این راستا ممکن است قطعه‌سازی 200درصد افزایش قیمت بگیرد اما قطعه‌ساز دیگری 50درصد افزایش قیمت بگیرد. این موضوع به قطعه‌ای که تامین می‌شود، مواد اولیه، میزان ارز بری، قیمت نهاده‌های - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - تولید و... بستگی دارد. بنابراین برای همه قطعه‌سازان نمی‌توان یک فرمول خاص به‌کار برد. به عبارت دقیق‌تر، افزایش قیمت قطعات باید بر اساس آنالیز قیمت واقعی و افزایش نرخ نهاده‌های تولید - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - و براساس IPI که قطعه در خودرو دارد، محاسبه شود و نمی‌توان گفت محصول همه قطعه‌سازان باید افزایش قیمت 80 یا صدر درصدی داشته باشد. 

 بر این اساس رویکرد خودروساز در این زمینه چیست؟ آیا موافقت ضمنی وجود دارد یا خیر؟
خودروسازان به طور ضمنی با این مساله موافقت کرده‌اند. اما این موضوع در اجرا با مشکل برخورد کرده است. قرار بود از ابتدای شهریور سال‌جاری تغییر قیمت‌ها اعمال شود - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - در حالی که الان این موضوع به دلایلی اجرا نمی‌شود. 

 اینکه گفته می‌شود قرار است قطعه‌سازان مدارک مثبته خود را ارائه دهند تا محاسبه قیمت جدید قطعات بر مبنای این مدارک صورت بگیرد، - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - چقدر صحت دارد؟ 
قرار بود با ارائه مدارک مثبته، افزایش قیمت‌ها از همان‌اول شهریورماه امسال صورت بگیرد. حتی توافق شده بود اگر مدارک مثبته دال‌بر افزایش قیمت - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - تمام‌شده تولید تا پیش از این تاریخ نیز ارائه شود، قیمت‌های پیش از آن نیز اصلاح شود. اما در حال حاضر تاکید خودروساز بیشتر بر اصلاح قیمت از ابتدای مهرماه است. 
در واقع میزان افزایش قیمت‌ها نیز با میزان افزایش قیمت نهاده‌های واقعی تولید، تناسب کامل ندارد. یعنی افزایش قیمت قطعات را کمتر از قیمت افزایش نرخ مواد اولیه و سایر نهاده‌های تولید محاسبه می‌کنند. با این وجود دغدغه اصلی در حال حاضر این است که سرعت فرایندها بسیار پایین است.
 یک پیش‌بینی وجود داشت مبنی‌بر این‎که با پرداخت تسهیلات 4هزار میلیارد تومانی، قطعه‌سازان می‌توانند بخشی از مایحتاج و مواد اولیه مورد نیاز - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - تولید را تا پیش از پایان سال تامین کرده و روند تولید را تسریع کنند. باتوجه به تاکید شما بر روند آهسته پرداخت‌ها آیا امکان تحقق این پیش‌بینی وجود خواهد داشت؟
آمار نشان می‌دهد درحال‎حاضر نقدینگی - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - موردنیاز قطعه‌سازی برای اینکه بتواند افزایش تولید داشته باشد و به تیراژ برنامه‌ریزی شده بازگردد، 14هزارمیلیاردتومان است. این برنامه‌ریزی برای تولید حدود 5هزار دستگاه خودرو در روز است. در حال حاضر 4هزار میلیارد تومان آن - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - قرار است در قالب تسهیلات یادشده، پرداخته شود. بر این اساس مشخص می‌شود برای رسیدن به برنامه مدنظر، هنوز 10هزارمیلیاردتومان کسری نقدینگی وجود دارد. 
قطعه‌سازان نمی‌دانند این کسری از چه محلی - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - تامین خواهد شد. تاکید من این است که این کسری نقدینگی پایان سال قطعه‌سازی است برای اینکه حتی به تیراژ تولید سال گذشته بازگردد. باید توجه داشته باشیم - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - برنامه تولید امسال - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - حدود 20درصد بیشتر از سال گذشته بوده است. درحالی که ما به صورت تجمیعی طی 9ماهه امسال 31درصد کاهش تولید داشته‌ایم و فقط در ماه آذر نسبت‌به زمان مشابه سال پیش، حدود 72درصد کاهش تولید داشته‌ایم. 
این آمار وخامت اوضاع را نشان می‌دهد. 
اگرچه بر اساس آمار اعلام‌شده، در دی‌ماه سال‌جاری نسبت‌به آذرماه همین سال با افزایش نسبی تولید خودرو مواجه بوده‌ایم، اما نباید فراموش کرد این تولید عمدتا مربوط - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - به خودروهای مونتاژی و سی‌کی‌دی بوده است و قطعه‌سازان کمتر سهمی در این افزایش تولید داشته‌اند. این موضوع را نیز نباید فراموش کرد که درحال‎حاضر خودروسازان نزدیک به 200هزار دستگاه تعهد معوق دارند. این در حالی است که تعداد خودروهای ته‌نشین شده - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - در کارخانه به‌دلیل کمبود قطعه، - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - بیش‌از 120هزار دستگاه است. اگر این تعداد خودرو به روند تولید بازگردد و تجاری - کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه - شود، به اجرای بیش‌از نیمی از تعهدات خودروسازان کمک خواهد کرد. بر این اساس قطعه‌سازی شاه‌کلید راه‌اندازی و حرکت صنعت خودرو است.

 درحال‌حاضر خودروهای ته‌نشین شده عمدتا به دلیل کمبود چه قطعاتی تجاری نشده‌اند؟
عمده این کمبودها به دلیل مشکل تامین قطعات های‌تک است. در عین حال برخی از این خودروها به‌دلیل نبود قطعاتی مانند سپر، آینه بغل، صندلی و قطعاتی از این دست ته‌نشین 
شده‌اند.

اولين صفحه   -  قیمت جرثقیل یدک کش ابوذر   -   مبلغ جرثقیل یدک کش ابوذر   -   تعرفه جرثقیل یدک کش ابوذر   -   شماره تماس جرثقیل یدک کش ابوذر   -   خدمات جرثقیل یدک کش ابوذر   -   چرخگیر ابوذر   -   کرایه چرخگیر ابوذر   -   قیمت چرخگیر ابوذر   -   مبلغ چرخگیر ابوذر   -   تعرفه چرخگیر ابوذر   -   شماره تماس چرخگیر ابوذر   -   خدمات چرخگیر ابوذر   -   امداد خودرو اختیاریه   -   کرایه امداد خودرو اختیاریه   -   قیمت امداد خودرو اختیاریه   -   مبلغ امداد خودرو اختیاریه   -   تعرفه امداد خودرو اختیاریه   -   شماره تماس امداد خودرو اختیاریه   -   خدمات امداد خودرو اختیاریه   -   امداد خودرو سیار اختیاریه   -   کرایه امداد خودرو سیار اختیاریه   -   قیمت امداد خودرو سیار اختیاریه   -   مبلغ امداد خودرو سیار اختیاریه   -   تعرفه امداد خودرو سیار اختیاریه   -   شماره تماس امداد خودرو سیار اختیاریه   -   خدمات امداد خودرو سیار اختیاریه   -   خودروبر اختیاریه   -   کرایه خودروبر اختیاریه   -   قیمت خودروبر اختیاریه   -   مبلغ خودروبر اختیاریه   -   تعرفه خودروبر اختیاریه   -   شماره تماس خودروبر اختیاریه   -   خدمات خودروبر اختیاریه   -   یدک کش اختیاریه   -   کرایه یدک کش اختیاریه   -   قیمت یدک کش اختیاریه   -   مبلغ یدک کش اختیاریه   -   تعرفه یدک کش اختیاریه   -   شماره تماس یدک کش اختیاریه   -   خدمات یدک کش اختیاریه   -   حمل خودرو اختیاریه   -  آخرين صفحه