تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده

جهت امداد خودرو و یا حمل خودرو تماس بگیرید: 09354289020 تلگرام امداد خودرو


متن مطلب      کل مطالب     


جدول تعرفه حمل خودرو در تابستان 1398

نوع خودرو امداد توضیحات (کلیه قیمت ها به تومان)
نیسان چرخگیر و یدک کش
نیسان چرخگیر یا یدک کش یا شاهین دار
الف: مسیر های مسطح
هزینه ورودی: 80،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 2،000 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 3،000 تومان
ب: مسیر های کوهستانی
هزینه ورودی: 100،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 3،500 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 5،000 تومان
کفی خودروبر یا خودرو سوار یا حمل خودرو
کفی خودروبر یا خودرو سوار یا حمل خودرو
الف: مسیر های مسطح
هزینه ورودی: 120،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 3،000 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 4،000 تومان
ب: مسیر های کوهستانی
هزینه ورودی: 150،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 4،500 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر 6،000 تومان
جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید.
phone number: +989354289020
کد مطلب: 00250.html
گواهی اسقاط خودرو

ما به ستاد سوخت اعلام کردیم ارزش گواهی اسقاط 2 میلیون تومان است و 8 گواهی اسقاط بیش از 16 میلیون تومان ارزش‌گذاری نمی‌شود، اما با چنین رویه‌ای، قیمت به بیش‌از 40‌میلیون تومان افزایش خواهد یافت و این باعث فشار به خریداران خواهد شد.

۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴

ارزش واقعی گواهی اسقاط خودرو چقدر است؟

به گزارش «رنت لوکس به نقل از اخبار خودرو»، با گذشت نزدیک به دو سال از اعلام ممنوعیت واردات خودرو با توجیهاتی همچون به‌روزرسانی - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - سایت ثبت‌سفارش و درنهایت جلوگیری از خروج ارز در وضعیت تحریم اقتصادی کشور، دولت تصمیم به ترخیص - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - خودروهای رسوب‌کرده در گمرک گرفته است. اما - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - به‌رغم اتمام مهلت چهارماهه مصوبه مربوط - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - به این امر، گشایشی در این امر حاصل نشد و هیات دولت به ناچار این مهلت را برای دو ماه دیگر تمدید کرد. حال - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - نیز با گذشت یک ماه از مهلت دوماهه دولت، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ایران از مانع جدیدی سخن می‌گوید در مسیر ترخیص این خودرو پدیدار شده است.

مهدی دادفر به مشکلاتی اشاره دارد که در مسیر صدور گواهی اسقاط خودروهای فرسوده برای شماره‌گذاری خودروهای وارداتی پیش آمده است. مشروح گفت‌وگوی روزنامه «دنیای خودرو» با وی درباره این موضوع در ادامه از نظرتان می‌گذرد.

 تمدید مهلت ترخیص خودروهای رسوب‌کرده در گمرکات کشور چه نقشی در واردات این خودروها داشته است؟ مانع ورود این خودروها به بازار مصرف درحال‌حاضر چیست؟ 

باتوجه به این‌که مهلت - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - اجرای مصوبه دولت چهارماه از زمان ابلاغ بود، در مورخه 16‌اردیبهشت‌ماه 1398 مهلت اجرای این مصوبه به پایان رسید. اما باتوجه - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - به این‌که در مهلت چهارماهه برای ترخیص 13هزار خودرو از گمرک اتفاق خاصی رخ نداد، دولت به درخواست انجمن واردکنندگان خودرو این مهلت را به مدت دوماه - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - تمدید کرد. برای شماره‌گذاری خودروهای ترخیص‌شده نیاز است گواهی اسقاط برای تعدادی خودرو فرسوده صادر شود.  قبل از بیان مانع جدید باید در - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - مورد روند و مراحل صدور گواهی اسقاط در گذشته توضیحی بدهم.

براساس قانون، وظیفه اسقاط کردن خودروها برعهده شرکت‌های واردکننده خودرو گذاشته شده است. در گذشته تعداد خودروهایی که باید اسقاط می‌شدند تا یک خودرو وارداتی به مرحله شماره‌گذاری می‌رسید، باتوجه به حجم - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - موتور خودرو وارداتی از دو تا چهار دستگاه بود. 

این تعداد را از سال گذشته تغییر دادند و حال از چهار تا هشت‌دستگاه است. قرار بود برای خودروهای وارداتی تا 1500 سی‌سی گواهی اسقاط 4 خودرو، برای 1500 تا 2000 سی‌سی گواهی - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - اسقاط 6خودرو و از 2000 تا 2500 سی‌سی گواهی اسقاط 8 خودرو ارائه شود.

در - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - سال‌های گذشته بالغ‌بر 280 مرکز به نام مراکز اسقاط در کشور ایجاد شد که به‌صورت حق‌العمل‌کاری از شرکت‌های واردکننده سرمایه می‌گرفتند و خودروهای قابل‌اسقاط را جمع‌آوری کرده و مراحل اسقاط آن‌ها را - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - طی می‌کردند، درنهایت مشخصات این خودروها را در یک سامانه قرار می‌دادند و لاشه خودرو یا قطعات خودرو اسقاط‌شده - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - را به فروش می‌رساندند. 

سامانه و سایتی که برای کارهای مربوط به صدور و انتقال گواهی اسقاط طراحی شده بود، به این صورت کار می‌کرد که در آن شرکت‌های واردکننده و مراکز اسقاط صفحاتی را داشتند و به محض این‌که بعد از توافقات بین واردکننده و مرکز اسقاط، کارهای مربوط به اسقاط انجام می‌شد، مرکز اسقاط گواهی آن را به صفحه واردکننده انتقال می‌داد، شرکت واردکننده این گواهی را به سایر مدارک الصاق می‌کرد و خودرو - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - را برای شماره‌گذاری می‌فرستاد.

 قیمت‌گذاری برای گواهی اسقاط خودروها بین شرکت‌های واردکننده خودرو و مراکز اسقاط به چه صورت بود؟

قیمت برای اسقاط خودروها در گذشته هم به‌صورت تفاهمی و توافقی بین مراکز اسقاط و واردکنندگان خودرو تعیین می‌شد. در سال‌های گذشته براساس توافقات، قیمت گواهی اسقاط‌ها بین یک تا چهارمیلیون‌تومان بود. آخرین مصوبه دولت در مورد ارزش‌گذاری گواهی اسقاط هم مربوط به سال 1388 است که در آن زمان ارزش هر گواهی اسقاط یک‌میلیون‌تومان در نظر گرفته شده بود و این عملیات بر اساس قانون هوای پاک اجرا می‌شد.
 
 آیا شرکت‌های واردکننده خودرو به‌عنوان تنها عامل از رده خارج کردن خودروهای فرسوده تعیین - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - شده‌اند؟

البته در قانون این‌طور نبود؛ در گذشته قرار بود خودروسازان نیز به ازای هر خودرویی که تولید می‌کنند، یک گواهی اسقاط ارائه کنند که آقای شریعتمداری وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت این قانون را ملغی کرد و از آن‌جا که واردات خودرو هم ممنوع شد، در نتیجه عملا نیازی - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - به اسقاط نبود و مراکز اسقاط رو به تعطیلی رفتند.

 آیا درحال‌حاضر مراکز اسقاط خودرو - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - توانایی ارائه خدمات به شرکت‌های واردکننده خودرو را دارند؟ 

بله‌؛ در سال گذشته قرار شد این 13هزار خودرو از گمرک ترخیص شوند باردیگر نیاز به گواهی اسقاط به‌وجود آمد، اما زمانی که شرکت‌های واردکننده خواستند به سمت مراکز اسقاط بروند و قراردادهای قبلی خود را با این مراکز اجرایی یا قرارداد جدیدی در این زمینه امضا کنند، ستاد سوخت مانع انجام این کار شد، سامانه - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - و سایتی را که در گذشته برای کارهای مربوط - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - به اسقاط طراحی شده بود، - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - در اختیار خود گرفت و تمام صفحات شرکت‌های واردکننده و مراکز اسقاط در این سایت را بست و تنها یک صفحه را که مربوط به شرکت تعاونی مراکز اسقاط کشور بود، باز گذاشت و اعلام کرد هر شرکت واردکننده‌ای که می‌خواهد گواهی اسقاط - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - بگیرد، تنها از طریق شرکت تعاونی مراکز - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - اسقاط کشور می‌تواند اقدام کند. در مرحله بعد، آقایان در جلسات اعلام کردند ارزش صدور گواهی اسقاط نیز پنج یا شش‌میلیون تومان است.

 آیا اقدامات انجام‌شده در این بخش، مغایرتی - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - با قوانین و مقررات مربوط - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - به اسقاط خودرو دارد؟ 

این‌گونه اقدامات موجب دخالت در بازار تعاملی بین شرکت‌های واردکننده و مراکز اسقاط است و ما در این خصوص مراتب را به تمام - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - نهادهای نظارتی و دستگاه‌های اجرایی ذیربط گزارش کرده‌ایم. این شرایط در حالی رقم می‌خورد که خریداران منتظر تحویل خودروهایشان بوده و شرکت‌های واردکننده نیز آماده - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - تحویل این خودروها به مشتریان خود هستند. 

- تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده -

طی بیست روز گذشته شرکت‌های واردکننده مجبور به پرداخت جریمه دیرکرد علاوه‌بر دیگر جرایم قابل‌پرداخت به خریداران خودروها شده‌اند و یقینا این‌گونه اقدامات خلاف قانون، نه‌تنها محصولی جز وارد آمدن ضرر و زیان به خریداران خودروها نداشته، بلکه از نظر روانی بازار را که - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - به سمت آرامش می‌رفت، از مسیر خارج کرده و تحت تاثیر قرارداده است.

 انجمن واردکنندگان خودرو در - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - این خصوص چه در خواست یا پیشنهادی برای گره‌گشایی - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - از امور ارائه کرده است؟

ما به ستاد سوخت اعلام کردیم ارزش گواهی اسقاط 2میلیون تومان است و 8 گواهی اسقاط بیش‌از 16 میلیون تومان ارزش‌گذاری نمی‌شود، اما با چنین رویه‌ای، قیمت - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - به بیش‌از 40 میلیون تومان افزایش خواهد یافت و این امر باعث فشار به خریداران خواهد شد. اما - تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده - متاسفانه آن‌ها هنوز نپذیرفته‌اند و ما نیز به‌ناچار مراتب را به اطلاع سازمان بازرسی و حراست وزارت راه رسانده‌ایم.

اولين صفحه   -  شماره تماس خودروبر بزرگراه فهمیده   -   خدمات خودروبر بزرگراه فهمیده   -   یدک کش بزرگراه فهمیده   -   کرایه یدک کش بزرگراه فهمیده   -   قیمت یدک کش بزرگراه فهمیده   -   مبلغ یدک کش بزرگراه فهمیده   -   تعرفه یدک کش بزرگراه فهمیده   -   شماره تماس یدک کش بزرگراه فهمیده   -   خدمات یدک کش بزرگراه فهمیده   -   حمل خودرو بزرگراه فهمیده   -   کرایه حمل خودرو بزرگراه فهمیده   -   قیمت حمل خودرو بزرگراه فهمیده   -   مبلغ حمل خودرو بزرگراه فهمیده   -   تعرفه حمل خودرو بزرگراه فهمیده   -   شماره تماس حمل خودرو بزرگراه فهمیده   -   خدمات حمل خودرو بزرگراه فهمیده   -   حمل ماشین بزرگراه فهمیده   -   کرایه حمل ماشین بزرگراه فهمیده   -   قیمت حمل ماشین بزرگراه فهمیده   -   مبلغ حمل ماشین بزرگراه فهمیده   -   تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده   -   شماره تماس حمل ماشین بزرگراه فهمیده   -   خدمات حمل ماشین بزرگراه فهمیده   -   کفی بزرگراه فهمیده   -   کرایه کفی بزرگراه فهمیده   -   قیمت کفی بزرگراه فهمیده   -   مبلغ کفی بزرگراه فهمیده   -   تعرفه کفی بزرگراه فهمیده   -   شماره تماس کفی بزرگراه فهمیده   -   خدمات کفی بزرگراه فهمیده   -   کفی خودروبر بزرگراه فهمیده   -   کرایه کفی خودروبر بزرگراه فهمیده   -   قیمت کفی خودروبر بزرگراه فهمیده   -   مبلغ کفی خودروبر بزرگراه فهمیده   -   تعرفه کفی خودروبر بزرگراه فهمیده   -   شماره تماس کفی خودروبر بزرگراه فهمیده   -   خدمات کفی خودروبر بزرگراه فهمیده   -   جرثقیل خودروبر بزرگراه فهمیده   -   کرایه جرثقیل خودروبر بزرگراه فهمیده   -   قیمت جرثقیل خودروبر بزرگراه فهمیده   -   مبلغ جرثقیل خودروبر بزرگراه فهمیده   -  آخرين صفحه