مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی

جهت امداد خودرو و یا حمل خودرو تماس بگیرید: 09354289020 تلگرام امداد خودرو


متن مطلب      کل مطالب     


جدول تعرفه حمل خودرو در تابستان 1398

نوع خودرو امداد توضیحات (کلیه قیمت ها به تومان)
نیسان چرخگیر و یدک کش
نیسان چرخگیر یا یدک کش یا شاهین دار
الف: مسیر های مسطح
هزینه ورودی: 80،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 2،000 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 3،000 تومان
ب: مسیر های کوهستانی
هزینه ورودی: 100،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 3،500 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 5،000 تومان
کفی خودروبر یا خودرو سوار یا حمل خودرو
کفی خودروبر یا خودرو سوار یا حمل خودرو
الف: مسیر های مسطح
هزینه ورودی: 120،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 3،000 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 4،000 تومان
ب: مسیر های کوهستانی
هزینه ورودی: 150،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 4،500 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر 6،000 تومان
جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید.
phone number: +989354289020
کد مطلب: 00067.html
نشست خبری حمیدرضا صمدی

دولت به‎جای پرداخت بیمه بیکاری نیروهای بخش قطعه‎سازی در آینده، بهره بانکی تسهیلات این بخش را بپردازد و به صفر برساند

۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱

هیجان بیجا برای کسب سهم بیشتر؛ ریشه اختلافات قطعه‌سازان

به گزارش «رنت لوکس به نقل از اخبار خودرو»، نشست خبری حمیدرضا صمدی، رئیس هیات‎مدیره هلدینگ «رایزکو» با اصحاب رسانه در حالی برگزار شد که وی خودروسازان و قطعه‌سازان را مسئول رسیدن به این شرایط دانست. بحث مشکلات صنعت قطعه‌سازی و عدم تعامل بین گروه‌های مختلف قطعه‌سازان و همچنین خودروسازان البته ضرورت گفت‌وگو و رسیدن به اجماعی برای خروج از وضعیت - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - فعلی - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - که صنعت خودرو و قطعه‌سازی با آن روبه‌رو هستند، ازجمله محورهای اصلی این نشست خبری بود.

مدیران قطعه‌سازان - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - مرتبا از اوضاع بد صنعت قطعه‌سازی می‌گویند و این‎که زنگ خطر برای تعطیلی کامل این صنعت به صدا درآمده است. شما به‌عنوان یکی از مدیران صنعت قطعه کشور، تا چه حد شرایط را بحرانی می‌دانید؟ مشکل اصلی و راه حل این مشکلات چیستند؟

درحال‎حاضر حدود 150 تا 300 واحد قطعه‌سازی تعطیل یا نیمه‌تعطیل هستند اما گوش شنوایی برای مشکلات این صنعت وجود ندارد. باید هم قطعه‌سازان و هم خودروسازان مورد حمایت قرار گیرند و به آن‌ها کمک شود. مشکل اصلی، - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - سیاست‌گذاری است. باید در زمان سیاست‌گذاری، برای بخش اشتغال - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - ارزش قائل شویم. کافی است دولت برای دوره سه‎ساله بهره بانکی را به صفر برساند و مابه‌التفاوت پولی را - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - که بعدا بابت بیمه بیکاری نیروهای قطعه‎سازان پرداخت خواهد کرد، برای دوره سه‎ساله پرداخت کند. بعد از این مدت قطعا شاهد - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - رونق در این صنعت خواهیم بود. اگر کسی به فکر - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - این صنعت نباشد، قطعا مشکل‌ساز خواهد شد.

 در شکل‎گیری وضعیت فعلی، تا چه - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - اندازه قطعه‌سازان و چقدر خودروسازان مقصرند؟ یعنی در این فاصله که تحریم‎ها رفته و دوباره برگشته‎اند، چه فرصت‎سوزی‎هایی در این بخش صورت گرفته است؟
من دنبال مقصر نیستم، بلکه باید برای این وضعیت دنبال مسئول باشیم. قطعه‌سازان - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - و خودروسازان با هم مسئول رسیدن به این شرایط و خروج از آن - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - هستند. آن‎ها باید در سیاست‌گذاری و اجرا برای خروج از این وضعیت همگام باشند. - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - متاسفانه هر بار به سراغ این همدلی می‌رویم، به دلایلی اتفاق نمی‌افتد. شاید ما هم اشکالاتی داشتیم که نتوانستیم با طرف مقابل مذاکره کنیم. صحبت نکردن باهم بزرگ‌ترین ایراد ماست.

 ریشه اختلاف قطعه‌سازان را در چه می‌دانید؟ 

هیجان بیجا برای دستیابی به سهم بیشتر شاید اصلی‌ترین دلیل اختلاف‌هاست.

 قطعه‎سازان چگونه می‌توانند به تفاهم برسند؟

از آن‎جا که اکثر قطعه‎سازان در یک رده سنی و متولد دهه 60 هستند، دوران - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - هیجانِ رسیدن به قله را پشت سر گذاشته‌اند. بنابراین راحت می‌توانند سر یک میز بنشینند و مسائل را حل - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - کنند. این همدلی باید - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - واقعی باشد، نه این که در - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - حد شعار و صوری باقی بماند.

 پیشنهاد شما به خودروسازان و قطعه‌سازان چیست؟

خودروسازان باید تعامل خود را با قطعه‌سازان بیشتر کنند. این کار را نیز باید با برنامه انجام دهند نه اینکه با دستور به دنبال تکمیل خودروهای کف (خودروهای ناقص در خودروسازی‌ها) 
باشند.  قطعه‌سازان نیز باید هرچه زودتر با یکدیگر سر یک میز بنشینند. اگر این اقدام را انجام ندهند، اتفاق ناگواری می‌افتد.

حمیدرضا صمدی، رئیس هیات‎مدیره هلدینگ «رایزکو»:

چرا تحریم‎ها از جاده مخصوص آغاز شد؟

دولت اردیبهشت‎ماه دوباره - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - با مساله‌ای به نام - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - تحریم روبه‌رو شد که شروع آن، یک بازی ناخواسته برای صنعت ایران بوده، این - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - در حالی است که هدف اصلی تحریم‌کنندگان اقتصاد ایران بوده و نقاطی هدف گرفته شده‌اند که اشتغالزا هستند و سهم بالایی در ارزش‌افزوده کشور دارند. دشمنان خارجی با همیت و برخی افراد نیز با ناآگاهی در داخل کشور، به صنعت خودرو ایران لطمه وارد کرده و تلاش می‌کنند تا این صنعت را زمین‌گیر کنند؛ اکنون باید به فکر حفظ اشتغال و عدد ثابت تولید باشیم، به‎هرحال تحریم ها از جاده‌مخصوص شروع شده است؛ چراکه ‌ میزان اشتغال در این منطقه به چشم - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - می‌خورد. پس، اکنون زمان آن نیست که - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - دنبال مقصر بگردیم و باید دست‌به‌دست هم بدهیم تا مشکلات حل شوند. درحال‎حاضر آژیر خطر جنگ اقتصادی را یک نفر باید به صدا درآورد و همه بسیج شوند تا از آسیب‎های جنگ، اقتصاد - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - کشور را نجات دهند.

مشکل خودروهای کف کارخانه‌ها و حفظ اشتغال

به‎جای حل مشکل خودروهای کف کارخانه و خودروساز بارها از طریق برخی مراجع به خودروسازان اعلام کرده‎ایم ما یک خانواده هستیم و صنعت قطعه و خودروسازی باید مساله خود را - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - در خانواده حل کنند. بدون‌شک در صورت کشیده‎شدن - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - این مساله به بیرون خانواده، تبدیل به مشکل خواهد شد، به‎خصوص این‎که صنعت خودرو کشور با قدمت بالای ۶۰سال، هنوز هم یک صنعت مونتاژکار است که - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - باوجود همه ظرفیت‌ها هنوز - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - نتوانسته‎ایم به جایگاه مناسب برسیم.

هم‎اکنون یک‎میلیون - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - و ۲۵۰هزار نفر در صنعت قطعه‎سازی و خودروسازی مشغول به کار هستند. کار در - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - صنعت قطعه‎سازی مانند - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - بازی شطرنج است؛ وقتی بلد نیستیم، همه می‌خواهند آن را به ما یاد بدهند و وقتی که این بازی را یاد می‌گیریم، همه می‌خواهند ما را شکست دهند، درحالی‌که همه تلاش ما حفظ پایدار - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - اشتغال و عدد تولید است و سعی کردیم در این مسیر صنعت را به روز نگاه داشته و از فناوری روز - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - اروپا و آلمان استفاده کنیم.

خواهش خودروسازان از بانکی‌ها برای ادامه تولید

درحال‎حاضر 100هزار خودرو ناقص در - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - کف کارخانه‎ها برای هریک از خودروسازان وجود دارد. اگر هر خودرو ناقص کف کارخانه را به‎طور متوسط ۵۰میلیون‌تومان در نظر بگیریم، این سرمایه بزرگ معادل 10هزارمیلیاردتومان است که می‎توان با تدبیر این مشکل را حل کرد. اما با این وجود، قطعه‎سازان - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - و خودروسازان برای دریافت 4هزارمیلیاردتومان تسهیلات از بانک‌ها در انتظارند تا قادر به ادامه تولید باشند، درحالی‎که براساس ترازنامه بانک‎ها، سهم صنعت در وام‌دهی بانک‎ها باید به ۴۰‌درصد برسد.

خصوصی‌سازی تا سال 99 هم به نتیجه نمی‌رسد

حضور دولت در سال‎های 68 تا 82 لازم بود؛ چراکه فضای بعد از جنگ بود و این صنعت نیاز به آرایش جدید داشت اما باید بعد از جنگ از این صنعت خارج می‎شد. درهمین‎حال، در سال ۹۰ - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - شورای رقابت در فروردین‎ماه مصوبه‎ای به شماره - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - ۶۳ داشت که مطابق با آن، خودروسازی باید واگذار می‎شد، اما این موضوع اجرایی نشد؛ درحالی‎که دولت نیز نمی‌تواند طی دو سال این کار را انجام دهد.

این واگذاری از سوی وزارت صنعت، تا سال ۹۹ هدف‎گذاری شده است و بدون‌شک با طولانی‎شدن زمان - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - کار به‎طور قطع به نتیجه نخواهد رسید. زیرا وقتی برای کار فوریتی تعیین نشود، آن کار به سرانجام نمی‎رسد. اما با این‎حال، واگذاری سهام شروع یک قدم مثبت است و دولت باید در تمام بخش‌ها سیاست‎گذار و ناظر باشد .

حمایت دولت و بهره‌ بانکی مناسب؛ راه صادرات

در صورت حمایت دولت و در اختیار داشتن برنامه مشخص در کنار بهره‌بانکی مناسب برای تولید می‎توان صادرات در این - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - حوزه را توسعه داد. این در حالی است که - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - دولت هیچ - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - سیاستی برای صادرات ارزش افزوده ندارد و تنها خام‎فروش است و این اختلاف بخش خصوصی با دولت است.

پویش ساخت داخلی با موفقیت 10درصدی

ایده پویش ساخت داخلی قطعات و فراخوان آن شاید 5 تا 10درصد موفقیت و پیشرفت داشته باشد. موفقیت پویش داخلی‎سازی قطعات به اندازه انتظار دولت از آن نخواهد بود. تولید قطعه‎ای مانند آی‌سی‌یو با فراخوان عملی نخواهد شد، چراکه برای تولید این قطعات ابتدا باید یک برنامه تولید میلیاردی نوشت که توجیه اقتصادی داشته باشد و در ادامه یک سرمایه‎گذاری عظیم انجام داد.

 پیش از این، یک کارخانه تولید مگنت در اصفهان راه‎اندازی شده بود که به‌دلیل تیراژ کم تولید خیلی زود ورشکسته و جمع شد. تولید دوباره چرخ اشتباه است و برای تکرار تولید آن نباید هزینه شود و - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - بهتر است در شرایط امروز، بر مزایای اقتصادی و توانایی‎های کشور کار کنیم و با راه‎اندازی اتاق‎های فکر و استفاده از فکر بزرگان، نسبت‌به ذخیره انرژی‎ها، تصمیم‎گیری‎های صحیح و انجام سریع آن 
اقدام کرد.

گردش مالی 150هزارمیلیاردتومانی صنعت قطعه در سال 96

گردش مالی صنعت قطعه‌سازی در سال 96 بیش‌از 150هزارمیلیاردتومان بوده است. احتمالا برای سال جاری و با حساب افترمارکت (بازار خدمات) این رقم به بیش‌از 300هزارمیلیاردتومان برسد. 300هزارمیلیاردتومان، رقم بسیار بالایی است، پس لازم نیست همدیگر را از میدان 
به‌در کنیم.

 کاهش عدد مکانیکی و تکمیل خودروهای ناقص

خودروهای ناقص با یک برنامه‎ریزی درست سه‎ماهه قابلیت تکمیل‎شدن را دارند. اگر خودروسازان در سه‌ماه عدد مکانیکی خود را به‎صورت مقطعی کاهش دهند، می‎توانند خودروهای کف کارخانه را جمع کنند. بنابراین، لازم است خودروسازان به این پیشنهاد فکر کنند، چراکه همه قطعات قابل‌تامین است.

تغییر ساختار مدیریت؛ راهکار حل مشکلات صنعت خودرو

راهکار، حل مشکلات صنعت خودرو تغییر ساختار مدیریت است، بخش خصوصی باید عهده‎دار مدیریت شود و با استفاده از پلت‌فرم مشترک و با همکاری خودروسازان داخلی و استفاده از طراحی ماژولار کار را پیش ببرد. در سال گذشته، 4درصد تولید ناخالص داخلی به صنعت خودرو اختصاص - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - یافت که این میزان 20درصد تولید ناخالص - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - داخلی بخش صنعت را شامل می‎شود.

همچنین 700هزار نفر در این صنعت مشغول به فعالیت هستند که با احتساب اشتغال 7میلیون و 600هزار نفری که - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - در صنعت فعال هستند، سهم صنعت خودرو از اشتغال 10درصد است. بر اساس پیش‎بینی‎ها نیز مقرر است این میزان در افق - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - 1404 به 12درصد برسد.

تحریم‎های داخلی، - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - عدم امکان فضای لازم برای ورود بخش خصوصی به - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - صنعت خودرو، عدم انجام سرمایه‎گذاری هدفمند با مزیت رقابتی، - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - هزینه بالای تامین مالی، تورم بالا و تامین مالی صنعت خودرو  از مشکلات این صنعت به شمار می‎رود. درعین‎حال کم‎توجهی به ارتقای فناوری و دانش روز و مزیت رقابتی برای صادرات نیز از دیگر چالش‎های این حوزه به‎شمار می‎رود.

بنابراین، بخش خصوصی باید عهده‎دار مدیریت شود و با استفاده از پلت‌فرم مشترک همکاری خودروسازان داخلی و استفاده از طراحی ماژولار منابع داخلی، تسهیل دسترسی به منابع داخلی، کاهش هزینه‎های سربار، سرمایه‎گذاری در مراکز تحقیق و توسعه و سیستم‎های نظارت بر - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - استاندارد قطعه‎ساز و - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - خودروساز کار را پیش ببرد.

آرمان موسوی، مدیرعامل «اَورند پیشرو» :

همکاری با ایران‌خودرو - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - برای داخلی‌سازی پژو 301

هم‎اکنون داخلی‎سازی قطعات خودرو پژو 301 آغاز شده و از اَورندپیشرو نیز برای همکاری دعوت به عمل آمده است، اما بر سر موارد و نحوه - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - همکاری باید با ایران‎خودرو به جمع‎بندی برسیم. این در حالی است که این شرکت امکانات و زیرساخت‎های مورد نیاز را در پروژه 2008 ایجاد کرد و آمادگی تولید را دارد، اما توافق بر سر چگونگی همکاری ضروری است، به‎ویژه آن‎که مطالبات ما از خودروسازان به بیش از 300میلیارد تومان رسیده است.

   سرمایه‎گذاری‎های مستمر انجام‎شده این شرکت، بیش از یک‎هزار میلیارد تومان ارزش دارد. این در حالی است که به‎صورت مستمر در دانش فنی سرمایه‎گذاری کرده و در ردیف نخستین شرکت‎هایی بوده که در زنجیره تامین پژو قرار - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - گرفته و مجوز لازم را دریافت کرده است.

     بنابراین، اگر انحصار در تولید وجود دارد، به دلیل نبود فناوری در سایر شرکت‎هاست. اَورندپیشرو درحال‎حاضر 85درصد کل سیستم سوخت خودروسازی ایران‎خودرو، سایپا و زامیاد را تامین می‎کند - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - و در این 20سال سابقه کاری یک دقیقه نیز «خوابش خط» به نام این شرکت دیده نشده است.

 اَورندپیشرو حتی در سال 91 با وجود تحریم‎ها همواره نسبت‌به تامین نیاز خودروسازان اقدام کرده، تاجایی‎که تاکنون به کمک این شرکت 13هزار پژو2008 - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - تولید شده و 7هزار خودرو نیز در دست تولید است. - مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی - باتوجه به سهم بالای این شرکت در تامین سیستم سوخت‎رسانی امکان ندارد این شرکت از تحویل قطعه سر باز بزند. چراکه تولید خودرو بدون این سیستم امکان‎پذیر نیست.

پاکدامن، مدیرعامل پارت پلاستیک خراسان :

تحریم‌ها صادرات «پارت‌پلاستیک» را متوقف کرد

  درحال‎حاضر بیش از 50درصد سیستم سوخت‎رسانی در دنیا توسط سه شرکت تولید می‎شود که اَورندپیشرو نیز توانسته است با تولید باکیفیت به ایتالیا صادرات داشته باشد، اما به دلیل تحریم‎ها در دور نخست صادرات متوقف شد.  این در حالی بود که مجوز صادرات به فرانسه و اسپانیا را نیز دریافت کرده بودیم. اصلی‎ترین مشکل، تحریم و انتقال منابع مالی است. اما به محض بازشدن راه‎ها و شرایط برای صادرات، این موضوع را پیش خواهیم برد.

اولين صفحه   -  تعرفه کفی بزرگراه خرازی   -   شماره تماس کفی بزرگراه خرازی   -   خدمات کفی بزرگراه خرازی   -   کفی خودروبر بزرگراه خرازی   -   کرایه کفی خودروبر بزرگراه خرازی   -   قیمت کفی خودروبر بزرگراه خرازی   -   مبلغ کفی خودروبر بزرگراه خرازی   -   تعرفه کفی خودروبر بزرگراه خرازی   -   شماره تماس کفی خودروبر بزرگراه خرازی   -   خدمات کفی خودروبر بزرگراه خرازی   -   جرثقیل خودروبر بزرگراه خرازی   -   کرایه جرثقیل خودروبر بزرگراه خرازی   -   قیمت جرثقیل خودروبر بزرگراه خرازی   -   مبلغ جرثقیل خودروبر بزرگراه خرازی   -   تعرفه جرثقیل خودروبر بزرگراه خرازی   -   شماره تماس جرثقیل خودروبر بزرگراه خرازی   -   خدمات جرثقیل خودروبر بزرگراه خرازی   -   نیسان خودروبر بزرگراه خرازی   -   کرایه نیسان خودروبر بزرگراه خرازی   -   قیمت نیسان خودروبر بزرگراه خرازی   -   مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه خرازی   -   تعرفه نیسان خودروبر بزرگراه خرازی   -   شماره تماس نیسان خودروبر بزرگراه خرازی   -   خدمات نیسان خودروبر بزرگراه خرازی   -   نیسان یدک کش بزرگراه خرازی   -   کرایه نیسان یدک کش بزرگراه خرازی   -   قیمت نیسان یدک کش بزرگراه خرازی   -   مبلغ نیسان یدک کش بزرگراه خرازی   -   تعرفه نیسان یدک کش بزرگراه خرازی   -   شماره تماس نیسان یدک کش بزرگراه خرازی   -   خدمات نیسان یدک کش بزرگراه خرازی   -   ماشین بر بزرگراه خرازی   -   کرایه ماشین بر بزرگراه خرازی   -   قیمت ماشین بر بزرگراه خرازی   -   مبلغ ماشین بر بزرگراه خرازی   -   تعرفه ماشین بر بزرگراه خرازی   -   شماره تماس ماشین بر بزرگراه خرازی   -   خدمات ماشین بر بزرگراه خرازی   -   خودرو سوار بزرگراه خرازی   -   کرایه خودرو سوار بزرگراه خرازی   -   قیمت خودرو سوار بزرگراه خرازی   -  آخرين صفحه