مبلغ کفی خودروبر لشگری

جهت امداد خودرو و یا حمل خودرو تماس بگیرید: 09354289020 تلگرام امداد خودرو


متن مطلب      کل مطالب     


جدول تعرفه حمل خودرو در تابستان 1398

نوع خودرو امداد توضیحات (کلیه قیمت ها به تومان)
نیسان چرخگیر و یدک کش
نیسان چرخگیر یا یدک کش یا شاهین دار
الف: مسیر های مسطح
هزینه ورودی: 80،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 2،000 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 3،000 تومان
ب: مسیر های کوهستانی
هزینه ورودی: 100،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 3،500 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 5،000 تومان
کفی خودروبر یا خودرو سوار یا حمل خودرو
کفی خودروبر یا خودرو سوار یا حمل خودرو
الف: مسیر های مسطح
هزینه ورودی: 120،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 3،000 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 4،000 تومان
ب: مسیر های کوهستانی
هزینه ورودی: 150،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 4،500 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر 6،000 تومان
جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید.
phone number: +989354289020
کد مطلب: 00368.html
لوازم یدکی

افزایش قیمت قطعات خودرو، به زیاد شدن حجم لوازم یدکی تقلبی در بازار منجر شده است، مساله‌ای که در مورد بعضی قطعات، امنیت مردم را به خطر می‌اندازد.

۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸

بازار لوازم‌یدکی تقلبی از کنترل خارج شده است

به گزارش «رنت لوکس به نقل از اخبار خودرو»،این در حالی است که پس از - مبلغ کفی خودروبر لشگری - افزایش قیمت لوازم یدکی، برخی تعمیرکاران اقدام به برداشتن قطعات اصطلاحا فابریک خودرو مشتریان و عوض کردن آنها با نمونه‌های بی‌کیفیت یا تقلبی می‌کنند. این موارد و افزایش 20درصدی اجرت - مبلغ کفی خودروبر لشگری - تعمیرگاه‌ها، موضوعاتی هستند که علیرضا نیک‌آیین، رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران در گفت‌وگوی اختصاصی با روزنامه «دنیای‌خودرو» درباره آن‎ها توضیح - مبلغ کفی خودروبر لشگری - داد.

 ارائه خدمات تعمیرگاهی به - مبلغ کفی خودروبر لشگری - خصوص باتوجه به وضعیتی که در بازار لوازم یدکی ایجاد شده، در چه شرایطی است؟
در مدت اخیر مشکلات زیادی در بازار روغن، فیلتر و قطعات مصرفی خودرو به وجود آمده است. به دنبال افزایش قیمت انواع خودرو، قیمت لوازم یدکی نیز بالا رفت. به این ترتیب چالش تامین قطعات اصل مانند لنت ترمز به‎خصوص برای خودروهای جدید خارجی، به مساله‌ای جدی تبدیل و این موضوع باعث سردرگمی مالکان شده است. در چنین شرایطی، برخی شرکت‌های واردکننده این گروه خودروها، به بهانه قطع شدن ارتباط با شرکت‌های مادر به‌دنبال تحریم‌ها، به تعهدات خدمات پس از فروش خود پایبند نبوده و خودرو و قطعات را وارانتی نمی‌کنند. این در حالی است که طبق قانون، هر شرکت واردکننده خودرو ملزم است براساس میزان کارکرد - مبلغ کفی خودروبر لشگری - خودرو در کیلومترهای مشخص و براساس زمان، خدمات وارانتی ارائه دهد.

 این‎که حجم عرضه قطعات و لوازم یدکی تقلبی خودرو در بازار - مبلغ کفی خودروبر لشگری - افزایش یافته است، را تایید می‌کنید؟
بله. - مبلغ کفی خودروبر لشگری - قطعاتی مانند فرمان، قطعات سیستم تعلیق، قطعات سیستم ترمز و... به شدت گران شده‌اند. این موضوع باعث می‌شود عرضه نمونه‌های تقلبی این قطعات در بازار بیشتر شود. باید توجه داشته باشیم اینها قطعات ایمنی هستند، عرضه نمونه‌های تقلبی، جان مردم را - مبلغ کفی خودروبر لشگری - با خطر مواجه می‌کند. همچنین در مورد لنت‌ترمز نیز تعداد نمونه‌های تقلبی عرضه‌شده به بازار افزایش یافته، این‎ها مشکلاتی هستند که در حال حاضر وجود دارند.

 چه راه‌حلی برای برطرف شدن چنین مشکلاتی وجود دارد؟
من معتقدم گروهی متشکل از نمایندگان وزارت صنعت و سازمان استاندارد تشکیل شود تا به فضای حاکم بر بازار نظارت کند. چراکه این معضل به شدت گسترده است. درحالی‌که حل مشکل در حیطه وظایف ما نیست و اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی نیز دیگر از این وضعیت مستاصل و کنترل از دست آنها هم خارج شده است. درواقع اتحادیه‌ها تلاش خود را برای کنترل شرایط می‌کنند. درواقع این‌طور نیست که در بازار همه جنس تقلبی بفروشند. اما باید بپذیریم وضعیت به شکلی تغییر کرده که تعداد متقلبان در بازار بسیار زیاد شده است. 

 دلیل افزایش چشمگیر قطعات تقلبی در بازار در ماه‌های اخیر را چه می‌دانید؟
دلیل - مبلغ کفی خودروبر لشگری - اصلی گران شدن لوازم یدکی و - مبلغ کفی خودروبر لشگری - قطعات - مبلغ کفی خودروبر لشگری - است. وقتی قطعه از نظر قیمت ارزش پایینی دارد، برای سودجویان به صرفه نیست که نمونه تقلبی را به بازار عرضه کنند. اما وقتی قطعه گران می‌شود، عرضه نمونه تقلبی با حاشیه سود بالا خواهد بود. به‌همین دلیل فعالیت متقلبان بیشتر می‌شود. 

 در مدت اخیر نمونه‌های متعددی به گوش می‌رسد که برخی تعمیرکاران، قطعات اصلی خودرویی را که در تعمیرگاه‌شان قرار دارد، برمی‌دارند و قطعات دیگری را جایگزین می‌کنند. عمدتا مالک خودرو مدت‌ها بعد متوجه این - مبلغ کفی خودروبر لشگری - موضوع می‌شود. واکنش اتحادیه به چنین اقدامی ازسوی - مبلغ کفی خودروبر لشگری - تعمیرکاران چیست؟
متاسفانه چنین مواردی به اتحادیه نیز گزارش شده است. تحقیقات انجام‌شده - مبلغ کفی خودروبر لشگری - نشان می‌دهند درصد بالایی از این - مبلغ کفی خودروبر لشگری - رفتارها توسط - مبلغ کفی خودروبر لشگری - بی‌جوازها انجام - مبلغ کفی خودروبر لشگری - می‌شود. ما تلاش زیادی برای مقابله با این واحدها انجام داده‌ایم. اما عملکرد آنها متاسفانه به نحوی - مبلغ کفی خودروبر لشگری - است که کنترل را کمی دشوار می‌کند. برای مثال بعضی تعمیرکاران بی‌جواز، به طور مقطعی یک محل و پایگاه را اجاره می‌کنند، چندماه آنجا کار می‌کنند و تخلفاتی را هم دارند، اما بعد از شکایت مالک و پیگیری اتحادیه، ناگهان محل خود را تغییر می‌دهند و پیدا کردن آنها دشوار می‌شود. اینها گاهی پول پیش نمی‌دهند و - مبلغ کفی خودروبر لشگری - مغازه را اجاره می‌کنند. به همین دلیل در کمتر از یک روز می‌توانند ابزار خود را بردارند و جابه‌جا شوند.

 آیا آمار دقیقی از تعداد بی‌جوازهای فعال وجود دارد؟
واقعیت این است که می‌توانم - مبلغ کفی خودروبر لشگری - بگویم تعداد اینها حجم - مبلغ کفی خودروبر لشگری - قابل توجهی است. اما عدد و آمار دقیقی نمی‌توان ارائه داد. در عین حال درصد آن‎ها کم نیست.

 با توجه به شرایطی که اشاره شد، - مبلغ کفی خودروبر لشگری - شکایت مشتریان در چه زمینه‌ای بیشتر شده است؟
در بررسی بعضی شکایت‌ها، مشخص شده است در اثر اصرار مالک در نتیجه نبود یا گران شدن قطعات، تعمیرکار مجبور است - مبلغ کفی خودروبر لشگری - به جای تعویض، تعمیرات غیراستاندارد روی قطعه انجام - مبلغ کفی خودروبر لشگری - دهد. یعنی مثلا سرسیلندر باید تعویض - مبلغ کفی خودروبر لشگری - می‌شده اما چون گران بوده، مشتری ترجیح می‌دهد تعمیر شود. اینجا تعمیرکار باید در فاکتور صادرشده، این موضوع را قید کند این تعمیر با رضایت و ترجیح خود مشتری انجام می‌شود. حتی بهتر است نامه‌ای هم  مبنی‌بر این موضوع از مشتری بگیرد. اما متاسفانه با این سهل‌انگاری‌ها، کار به شکایت مشتری و تشکیل پرونده می‌رسد. 

 به فعالیت قابل توجه بی‌جوازها و تخلفات این گروه از تعمیرکاران اشاره کردید. این در حالی است که چند ماه قبل بر کاهش قابل‌توجه بی‌جوازها در نتیجه فعالیت اتحادیه و بازرسان - مبلغ کفی خودروبر لشگری - تاکید کرده بودید. چرا این مشکل هنوز وجود دارد؟
متاسفانه هرچه پیش می‌رویم، اقتصاد کشور با مشکلات بیشتری مواجه می‌َشود. این مشکلات اقتصادی در کنار معضل بیکاری و... باعث می‌شود عده‌ای - مبلغ کفی خودروبر لشگری - که آچار و لوازم تعمیر خودرو را تازه می‌شناسند، خود را به‌عنوان تعمیرکار معرفی و با اجاره یک مکان بسیار کوچک، اقدام به تعمیر خودرو کنند. اینها گاهی برای - مبلغ کفی خودروبر لشگری - جذب مشتری، حتی اجرت را هم پایین‌تر از تعمیرگاه‌های دارای مجوز در نظر می‌گیرند تا مشتری انگیزه بیشتری برای مراجعه به این واحدها داشته باشد. یک قدم جلوتر، بسیاری از اینها سیار هستند و حتی ثابت نیستند که قابل شناسایی باشند. نکته - مبلغ کفی خودروبر لشگری - قابل‌توجه این است که بعضی از - مبلغ کفی خودروبر لشگری - اینها حتی به صورت باند و گروه فعالیت می‌کنند. فعالیت ایشان برای اتحادیه به معضل جدی تبدیل شده است. بارها از پلیس کمک گرفته‌ایم اما باز هم - مبلغ کفی خودروبر لشگری - مشکل برطرف نشده است. شیوه دیگر فعالیت این گروه این است که جلوی مغازه‌های فروش لوازم یدکی می‌ایستند و به محض اینکه مشتری با قطعه‌ای در دست خارج می‌شود، جلو می‌روند و پیشنهاد می‌دهند که قطعه را با قیمت پایین - مبلغ کفی خودروبر لشگری - نصب کنند. حتی بعضی فروشگاه‌های قطعات یدکی، همین افراد را جذب می‌کنند و به‌عنوان شریک در سود قطعات با آنها همکاری می‌کنند. به همین دلیل در حال حاضر، موارد متعددی دیده می‌شود که روی در - مبلغ کفی خودروبر لشگری - فروشگاهی نوشته‌اند «فروش لنت با تعویض رایگان» و به این صورت مشتری جذب می‌کنند. در حالی که به‌دلیل نبود تخصص، ممکن است این افراد نتوانند لنت را به‌درستی جا بزنند و همین موضوع باعث می‌شود بعد از دو ترمز، لنت از جای خود خارج شود.

 افزایش یک‎باره 20درصدی اجرت تعمیرات در سال جدید را شاید بتوان دلیل اصلی تمایل مشتریان به - مبلغ کفی خودروبر لشگری - مراجعه به بخش‌های غیررسمی دانست. این در حالی است که براساس اظهارنظر گذشته خود شما، به‌دلیل افزایش قیمت لوازم یدکی، گاهی ترجیح مشتری تعمیر قطعه است به جای تعویض. اما با این میزان افزایش اجرت تعمیر، حتی شاید مشتری قید تعمیر - مبلغ کفی خودروبر لشگری - را هم بزند و تا زمانی که خودرو راه می‌رود، به تعمیرگاه مراجعه نکند.
با افزایش - مبلغ کفی خودروبر لشگری - 20درصدی دستمزدها از سوی وزارت کار، ما عددی را اشتباه اعلام نکرده‌ایم و این میزان افزایش به نظر منطقی می‌آید. این در حالی است که عدد تورمی که اعلام می‌شود از این 20درصد بیشتر است. باید توجه داشته باشیم به همین میزان افزایش 20درصدی اجرت، تعمیرکار باید حقوق کارگر - مبلغ کفی خودروبر لشگری - خود هم با 20درصد افزایش بپردازد. برای یک شغل خدماتی این میزان افزایش، زیاد نبوده است. اشاره به موضوع دیگری را در این زمینه ضروری می‌داند. اینکه درحال‌حاضر ما با افزایش قیمت قطعات یدکی مواجه هستیم در حالی که هیچ واحد و بخشی خدمات پس از فروش این قطعات را پشتیبانی نمی‌کند. در این شرایط وقتی ایراد قطعه مشخص می‌شود، مکانیک موظف می‌شود قطعه را با خرج خود تعویض کند. این در حالی است که هیچ کدام از شرکت‌های قطعه‌ساز خود را ملزم و موظف به ارائه خدمات پس از فروش، تعویض قطعات و مرجوع کردن آن‎ها نمی‌دانند.

اولين صفحه   -  تعرفه حمل خودرو لشگری   -   شماره تماس حمل خودرو لشگری   -   خدمات حمل خودرو لشگری   -   حمل ماشین لشگری   -   کرایه حمل ماشین لشگری   -   قیمت حمل ماشین لشگری   -   مبلغ حمل ماشین لشگری   -   تعرفه حمل ماشین لشگری   -   شماره تماس حمل ماشین لشگری   -   خدمات حمل ماشین لشگری   -   کفی لشگری   -   کرایه کفی لشگری   -   قیمت کفی لشگری   -   مبلغ کفی لشگری   -   تعرفه کفی لشگری   -   شماره تماس کفی لشگری   -   خدمات کفی لشگری   -   کفی خودروبر لشگری   -   کرایه کفی خودروبر لشگری   -   قیمت کفی خودروبر لشگری   -   مبلغ کفی خودروبر لشگری   -   تعرفه کفی خودروبر لشگری   -   شماره تماس کفی خودروبر لشگری   -   خدمات کفی خودروبر لشگری   -   جرثقیل خودروبر لشگری   -   کرایه جرثقیل خودروبر لشگری   -   قیمت جرثقیل خودروبر لشگری   -   مبلغ جرثقیل خودروبر لشگری   -   تعرفه جرثقیل خودروبر لشگری   -   شماره تماس جرثقیل خودروبر لشگری   -   خدمات جرثقیل خودروبر لشگری   -   نیسان خودروبر لشگری   -   کرایه نیسان خودروبر لشگری   -   قیمت نیسان خودروبر لشگری   -   مبلغ نیسان خودروبر لشگری   -   تعرفه نیسان خودروبر لشگری   -   شماره تماس نیسان خودروبر لشگری   -   خدمات نیسان خودروبر لشگری   -   نیسان یدک کش لشگری   -   کرایه نیسان یدک کش لشگری   -   قیمت نیسان یدک کش لشگری   -  آخرين صفحه