نیسان یدک کش لشگری

جهت امداد خودرو و یا حمل خودرو تماس بگیرید: 09354289020 تلگرام امداد خودرو


متن مطلب      کل مطالب     


جدول تعرفه حمل خودرو در تابستان 1398

نوع خودرو امداد توضیحات (کلیه قیمت ها به تومان)
نیسان چرخگیر و یدک کش
نیسان چرخگیر یا یدک کش یا شاهین دار
الف: مسیر های مسطح
هزینه ورودی: 80،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 2،000 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 3،000 تومان
ب: مسیر های کوهستانی
هزینه ورودی: 100،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 3،500 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 5،000 تومان
کفی خودروبر یا خودرو سوار یا حمل خودرو
کفی خودروبر یا خودرو سوار یا حمل خودرو
الف: مسیر های مسطح
هزینه ورودی: 120،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 3،000 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 4،000 تومان
ب: مسیر های کوهستانی
هزینه ورودی: 150،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 4،500 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر 6،000 تومان
جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید.
phone number: +989354289020
کد مطلب: 00386.html
قطعه‌سازان

با توجه به شرایط سخت خودروسازان برای تامین قطعات خاص، اگر تامین‌کننده‌ای وجود داشته باشد، خودروساز حتی حاضر می‌شود پول را هم به موقع بپردازد

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷

تغییر هدف از «خط تولید» به «بازار خدمات» فعلا ممکن نیست

به گزارش «رنت لوکس به نقل از اخبار خودرو»، حجم مطالبات معوق قطعه‌سازان و بدهی‌های بالای 120روزه خودروسازان به این بخش، در ماه‌ها و حتی حدود یک‌سال گذشته همواره رو به افزایش بوده است. در این شرایط شاید قطعه‌سازان بزرگ امکان - نیسان یدک کش لشگری - ادامه فعالیت را حتی در سطح حداقل داشته باشند، اما آسیبی که قطعه‌سازان - نیسان یدک کش لشگری - کوچک و برخی از متوسط‌ها در این زمینه متحمل شدند، گاهی جبران ناپذیر بوده است. این وضعیت باعث شد تعدادی از قطعه‌سازان از مدت‌ها قبل عطای - نیسان یدک کش لشگری - همکاری با خودروساز را به لقای آن ببخشند و فعالیت تولیدی خود را به تامین نیاز بازار لوازم یدکی و خدمات پس از فروش معطوف کنند. اگرچه خطرپذیری و اصطلاحا ریسک این هدف تولید، از حالت - نیسان یدک کش لشگری - اول - نیسان یدک کش لشگری - بیشتر بوده، اما مزیت تامین بازار قطعات یدکی این است که تولیدکننده مطمئن است سرمایه‌اش در بازه زمانی مشخصی به واحد تولیدی بازمی‌گردد.

خودروساز پول قطعات خاص را فورا می‌پردازد

در این زمینه یک عضو انجمن صنایع همگن و قطعه‌سازی - نیسان یدک کش لشگری - خودرو در گفت‌وگو با «دنیای - نیسان یدک کش لشگری - خودرو» گفت: «شرکت‌هایی که درحال‎حاضر در زمینه تامین بازار خدمات پس از فروش فعال هستند، سرمایه‌گذاری را پیش از این انجام داده‌اند.»

امید رضایی با بیان اینکه بعضی از این قطعه‌سازان، اساسا محصول - نیسان یدک کش لشگری - تولیدی خود را به OEM نمی‌دهند، اظهار کرد: «البته در مورد برخی از قطعات، وقتی خط تولید خودروساز معطل یک قطعه می‌ماند، به هر حال به نحوی قطعه‌ساز متقاعد می‌شود که نیاز خط تولید را تامین کند. اما به طور کلی، ترجیح چنین قطعه‌سازانی این است که با خودروساز همکاری نکنند و تمرکز و سرمایه‌گذاری را در زمینه تولید - نیسان یدک کش لشگری - بازار خدمات پس از فروش معطوف کنند.»

- نیسان یدک کش لشگری -

وی در ادامه با اشاره به اینکه بیشتر این شرکت‌ها از قبل این شکل فعالیت و تامین لوازم یدکی بازار را آغاز کرده‌اند، تاکید کرد: «نمی‌توان گفت به این دلیل که درحال‎حاضر خودروساز برای پرداخت بدهی خود به قطعه‌سازان - نیسان یدک کش لشگری - با مشکل مواجه است، قطعه‌سازان به‎راحتی می‌توانند هدف تولید خود را تغییر دهند. چراکه اگر قرار بود قطعه‌سازی در این زمینه فعالیت کند، از پیش باید برای این موضوع برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری می‌کرد. در - نیسان یدک کش لشگری - شرایط فعلی تغییر هدف و سوق دادن فعالیت به این منظور، کار بسیار دشواری است.»

پول باشد، قطعه‌سازان با پیمانکاران و کارگران تسویه می‌کنند

این فعال قطعه‌سازی در ادامه - نیسان یدک کش لشگری - خاطرنشان کرد: «اگر قطعه‌سازی الان این امکان را داشته باشد که سرمایه و نقدینگی لازم برای تغییر هدف تولید و تامین بازار قطعات یدکی را تامین کند، به‎خصوص اگر قطعه‌ای که تولید می‌کند از جمله قطعات خاص باشد، به جای این کار، قرارداد آماده را به - نیسان یدک کش لشگری - خودروساز می‌داد. مخصوصا با توجه به شرایط سخت خودروسازان برای تامین قطعات خاص، اگر چنین تامین‌کننده‌ای وجود داشته باشد، خودروساز حتی حاضر می‌شود پول را هم به موقع بپردازد.»

رضایی در توضیح بیشتر، گفت: - نیسان یدک کش لشگری - «مساله این است - نیسان یدک کش لشگری - که بسیاری از - نیسان یدک کش لشگری - شرکت‌های تامین‌کننده مدت‌ها است نتوانسته‌اند حقوق نیروی انسانی خود را بپردازند، بیمه‌ها را نپرداخته‌اند و نتوانسته‌اند با پیکان‌کاران خود تسویه حساب کنند. در این شرایط اگر نقدینگی وجود داشته باشد، صرف این حساب و کتاب‌ها خواهد شد و دیگر سرمایه‌ای برای تغییر هدف و تامین بازار خدمات پس از فروش، وجود نخواهد داشت. به همین دلیل است که در شرایط فعلی دیگر قطعه‌سازی نمی‌تواند هدف تولید خود را از OEM، با بازار خدمات پس از فروش تغییر دهد.»

به گفته وی، درحال‎حاضر اگر قطعه‌سازی بخواهد تازه وارد این فضای تولیدی شود، فرایند بسیار طولانی را در پیش - نیسان یدک کش لشگری - دارد. این روند شامل برنامه‌ریزی، تامین سرمایه، خرید تجهیزات و مواد مورد نیاز و... است. این در حالی است که بعد - نیسان یدک کش لشگری - از اولین تولید، در بهترین حالت حداقل شش ماه طول - نیسان یدک کش لشگری - می‌کشد که محصول در بازار فروخته شده و سرمایه به شرکت بازگردد.

اولين صفحه   -  کرایه کفی خودروبر لشگری   -   قیمت کفی خودروبر لشگری   -   مبلغ کفی خودروبر لشگری   -   تعرفه کفی خودروبر لشگری   -   شماره تماس کفی خودروبر لشگری   -   خدمات کفی خودروبر لشگری   -   جرثقیل خودروبر لشگری   -   کرایه جرثقیل خودروبر لشگری   -   قیمت جرثقیل خودروبر لشگری   -   مبلغ جرثقیل خودروبر لشگری   -   تعرفه جرثقیل خودروبر لشگری   -   شماره تماس جرثقیل خودروبر لشگری   -   خدمات جرثقیل خودروبر لشگری   -   نیسان خودروبر لشگری   -   کرایه نیسان خودروبر لشگری   -   قیمت نیسان خودروبر لشگری   -   مبلغ نیسان خودروبر لشگری   -   تعرفه نیسان خودروبر لشگری   -   شماره تماس نیسان خودروبر لشگری   -   خدمات نیسان خودروبر لشگری   -   نیسان یدک کش لشگری   -   کرایه نیسان یدک کش لشگری   -   قیمت نیسان یدک کش لشگری   -   مبلغ نیسان یدک کش لشگری   -   تعرفه نیسان یدک کش لشگری   -   شماره تماس نیسان یدک کش لشگری   -   خدمات نیسان یدک کش لشگری   -   ماشین بر لشگری   -   کرایه ماشین بر لشگری   -   قیمت ماشین بر لشگری   -   مبلغ ماشین بر لشگری   -   تعرفه ماشین بر لشگری   -   شماره تماس ماشین بر لشگری   -   خدمات ماشین بر لشگری   -   خودرو سوار لشگری   -   کرایه خودرو سوار لشگری   -   قیمت خودرو سوار لشگری   -   مبلغ خودرو سوار لشگری   -   تعرفه خودرو سوار لشگری   -   شماره تماس خودرو سوار لشگری   -   خدمات خودرو سوار لشگری   -  آخرين صفحه