کفی خودروبر بزرگراه فهمیده

جهت امداد خودرو و یا حمل خودرو تماس بگیرید: 09354289020 تلگرام امداد خودرو


متن مطلب      کل مطالب     


جدول تعرفه حمل خودرو در تابستان 1398

نوع خودرو امداد توضیحات (کلیه قیمت ها به تومان)
نیسان چرخگیر و یدک کش
نیسان چرخگیر یا یدک کش یا شاهین دار
الف: مسیر های مسطح
هزینه ورودی: 80،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 2،000 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 3،000 تومان
ب: مسیر های کوهستانی
هزینه ورودی: 100،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 3،500 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 5،000 تومان
کفی خودروبر یا خودرو سوار یا حمل خودرو
کفی خودروبر یا خودرو سوار یا حمل خودرو
الف: مسیر های مسطح
هزینه ورودی: 120،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 3،000 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 4،000 تومان
ب: مسیر های کوهستانی
هزینه ورودی: 150،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 4،500 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر 6،000 تومان
جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید.
phone number: +989354289020
کد مطلب: 00260.html
اتش گرفتن هواپیما

اگر گرمای باتری به 593 درجه سانتی‌گراد برسد الکترولیت‌های آتش‌زا آزاد می‌شود. آتش گرفتن گازهای ناشی از آتش سوزی باتری یون لیتیوم می‌تواند با انفجار شدیدی همراه باشد

۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰

لپ‌تاپ‌ها آتش به پا می‌کنند

به گزارش «رنت لوکس به نقل از اخبار خودرو»، محدودیت حمل تجهیزات الکترونیکی در هواپیما که از اوایل سال 2017 اعمال شده بود، اعتراض‌های بی‌شماری را در بر داشت؛ ولی پس از مدت کوتاهی این محدودیت‌ها که از طرف ایالات‌متحده اعمال شده بود، حذف شد. - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - ممنوعیت حمل وسایل الکترونیکی مانند تلفن همراه، آی پد و لب تاپ در پی مقابله با اقدامات تروریستی صورت گرفته بود. البته بسیاری از این تجهیزات که به صورت محموله هوایی در قسمت بار حمل می‌شود، نیز نگرانی‌هایی را در بر دارد. 

دولت‌ها، شرکت‌های هواپیمایی و قانون‌گذاران سازمان‌های بین‌المللی هواپیمایی اعتراض‌های شدیدی را نسبت به - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - ممنوعیت حمل این تجهیزات به وسیله مسافران اعلام کردند. البته پس از حذف ممنوعیت اعلام شده اکنون این پرسش مطرح می شود که آیا حمل یک لب تاپ در قسمت مسافران و انفجار آن نسبت به حمل تعداد بیشتر لب تاپ به صورت بار هوایی در قسمت بار خطرناک‌تر است؟
البته هیچ‌کس در صنعت حمل و نقل هوایی مایل نیست درمورد این پرسش اظهارنظر قطعی کند؛ ولی کارشناسان حراستی اعلام می‌کنند بررسی‌های آن‌ها نشان می‌دهد آزمایش‌های انجام شده خطر بالقوه باتری‌های لیتیوم را به خوبی آشکار ساخته است. 

الگوهای آتش‌سوزی

از تابستان سال 1991 تا تابستان 2016 تعداد 160 گزارش مربوط به حادثه ناشی از باتری‌های لیتیوم، چه در قسمت مسافران و چه در قسمت بار به سازمان هواپیمایی کشوری ایالات متحده ارسال شده است. گزارش این سازمان علاوه بر خطر آتش‌سوزی، بر روند گسترش آتش سوزی باتری لیتیوم در قسمت بار اشاره می‌کند. 

در طول سال 2015، 16حادثه گزارش شده است که 10 مورد آن شامل آتش سوزی در قسمت مسافران می‌شود. حتی در یک‌مورد مسافر تلفن همراه آی فون 6 پلاس را به دستگاه کارت‌خوان فروش کالا در حین پرواز وصل کرده بود که باعث آتش سوزی تلفن همراه - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - شد و مهماندار با استفاده از دستگاه آتش خاموش کن دستی توانست آتش را خاموش کند.

در سال 2016 به طور ناگهانی بر تعداد این نوع حوادث افزوده شد (31 مورد). منهای سه مورد که در هواپیمای باری روی داده بود، بقیه موارد مربوط به هواپیماهای مسافربری بوده است. با وجود توجه زیادی که به خطر انفجار باتری وسایل سامسونگ شده بود و آتش‌سوزی‌ها تنها به وسایل سامسونگ محدود نمی‌شد، مواردی مانند آتش سوزی سیگارهای الکترونیکی نیز گزارش - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - شده است.

دو مورد گزارش شده در سال 2016 مربوط می‌شود به آتش سوزی - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - لب تاپ. یکی از این موارد در پرواز شرکت هواپیمایی دلتا روی داد که خدمه پرواز آتش را خاموش می‌کنند و سپس وسیله را در داخل یک کیسه نایلونی در یخ نگه می‌دارند.  در یک مورد دیگر، لب تاپ مسافری که - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - به محل شارژ کنار - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - صندلی وصل شده بود، بیش از حد گرم و پس از اندکی بوی سوختگی پخش شد. در این لحظه یکی از مهمانداران لب - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - تاپ را که هنوز آتش نگرفته بود به داخل یکی از چرخ دستی‌ها منتقل کرد و تا پایان پرواز در آنجا نگه‌داری شد.

این حادثه در شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز روی داد. در همه - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - 17 موردی که در سال 2017 در ایالات متحده گزارش شده هیچ کدام به - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - آسیب‌های جانی منجر نشده است. در یک مورد گزارش شده در پرواز باری، 13 جعبه پرواز - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - لب تاپ به هواپیما بارگیری می‌شد که در - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - همان حین یکی از - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - جعبه‌ها به زمین افتاد و بر اثر حرارت باتری از جعبه دود بلند شد. 

خطر در هواپیماهای باری

تا به امروز هیچ کدام از موارد گزارش شده آسیب جانی در بر نداشته است. از سوی دیگر تعداد کسانی که با لب تاپ همراه سفر می‌کنند، افزایش یافته است. به همین ترتیب تعداد حوادث ناشی از گرم شدن باتری لب تاپ نیز بیشتر شده است. 

آتش سوزی و حتی - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - انفجار باتری‌های لیتیوم در قسمت بار هواپیما به اندازه همان بمب‌هایی که در هواپیما کار گذاشته می‌شود، خطر آفرین است. سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری اطلاعیه تازه‌ای در این باره منتشرکرده است. در این اطلاعیه آمده است که به ویژه در صورت ضربه وارد شدن به بسته‌بندی‌های باتری لیتیوم، باتری گرم می‌شود و سپس آتش‌سوزی به راه - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - می‌اندازد، به همین دلیل - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - جابه‌جایی این باتری‌ها باید با دقت بیشتری صورت بگیرد. 

در حالی که طبق مقررات حمل وسایل الکترونیکی که حاوی باتری‌های لیتیوم هستند، در باری که در محفظه بار قرار داده می‌شود (یعنی داخل بار مسافران) هیچ - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - محدودیتی ندارد، بعضی از دست اندرکاران ایمنی عنوان می‌کنند اگر این وسیله (مانند لب تاپ) در قسمت - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - مسافران باشد، ایمنی پرواز کمتر به خطر می‌افتد؛ زیرا - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - در صورت بروز هر اشکال می‌توان با آن مقابله کرد.  

در ضمن اعلامیه سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری ایکائو، از لحاظ حمل تعداد وسایل دارای باتری لیتیوم محدودیت‌هایی را پیشنهاد می‌کند. به مسافران پیشنهاد می‌شود در صورتی که لب تاپ خود را در چمدان قرار می‌دهند آن - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - را خاموش کنند و سپس در یک بسته‌بندی محکم بگذارند.

بهتر است این بسته‌بندی ضربه‌گیر (پوشش ابری) داشته باشد زیرا به این ترتیب - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - احتمال انتقال - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - ضربه - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - به باتری‌ها - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - کاهش می‌یابد. در ضمن بهتر است بسته‌بندی‌های باتری لیتیوم در کنار یکدیگر قرار نگیرند و از تراکم آنها در یک نقطه جلوگیری شود.

در گذشته شرکت‌های هواپیمایی همواره تلاش می‌کردند محموله‌های خطر آفرین را در نقاط مختلف هواپیما قرار دهند و طوری مهار شوند که امکان جابه‌جایی و تکان خوردن آن‌ها وجود نداشته باشد.  

در آوریل سال - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - 2017 آژانس ایمنی هواپیمایی اروپا طی اطلاعیه‌ای به شرکت‌های هواپیمایی پیشنهاد کرد لب‌تاپ و تبلت مسافران به داخل هواپیما برده شود یا در داخل بار دستی قرار بگیرد.

در نتیجه مهمانداران به‌راحتی می‌توانند با آتش‌سوزی آن‌ها مقابله کنند. از سوی دیگر مسافران بیشتری با خود لب تاپ یا - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - تبلت حمل می‌کنند که همین مساله احتمال بروز خطر را افزایش خواهد داد. در نتیجه شرکت‌های هواپیمایی باید اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌کننده بهتری داشته باشند. 

خطر در قسمت بار هواپیما 

در حال حاضر بهترین راه برای مقابله با آتش‌سوزی باتری‌های - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - لیتیوم احتیاط و مراقبت بیشتر به هنگام نقل و انتقال آن‌هاست. هنوز سامانه کامل و کارآمدی برای مقابله آتش‌سوزی در قسمت بار هواپیما وجود ندارد. ولی سازمان‌های ایمنی با همکاری - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - کارخانه‌های سازنده در فکر ابداع راه حل‌های مناسبی هستند. گازهای خطرناک و آتش‌زایی که از این نوع باتری‌ها پراکنده می‌شود، شرایط را دشوارتر خواهد ساخت.
در سال 2013 سازمان هواپیمایی کشوری ایالات متحده آزمایش‌هایی را در خصوص آتش‌سوزی باتری‌ها انجام داد. نتیجه این آزمایش‌ها نشان می‌داد هیدروکربن‌های نسوخته در محفظه بار هواپیما می‌تواند انفجار بسیار شدیدی به وجود آورد به طوری که کف هواپیما را از جایش جدا می‌سازد. این آزمایش با استفاده از یک باتری لیتیوم که اتصال کرده و گرم شده بود، انجام شد.
باتری‌های یون لیتیوم نیز همین مشکل را دارند. در حالی که گرمای باتری به 593 درجه سانتی‌گراد می‌رسد الکترولیت‌های آتش‌زا آزاد می‌شود. آتش گرفتن - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - گازهای - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - ناشی از آتش سوزی باتری یون لیتیوم می‌تواند با انفجار شدیدی همراه باشد.
سازمان هواپیمایی کشوری ایالات متحده هشدار داده است که در حال حاضرگاز هالون 1301 سامانه آتش خاموش‌کنی که در - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - محفظه بار کلاس C هواپیماها قرار دارد، نمی‌تواند از چنین انفجاری جلوگیری کند. انفجار گاز، فشار محیط را - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - افزایش می‌دهد؛ به طوری که دریچه‌های کاهش فشار از کار می‌افتد و در نتیجه بخش‌هایی از سازه هواپیما جابه‌جا می‌شود و گاز خطرناک به قسمت مسافران راه می‌یابد. حتی باتری‌های دارای خانه‌های کم نیز می‌توانند گازهای خطرناک تولید کنند.
حمل تعداد زیاد باتری‌های یون لیتیوم در محفظه‌های ضد - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - آتش که به راحتی آتش‌های معمولی را مهار می‌کنند، می‌تواند خطرآفرین شود؛ زیرا هیچ - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - محفظه قابل‌حمل بار موجود در بازار نمی‌تواند در برابر 70درصد افزایش فشار هوای - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - این نوع آتش‌سوزی‌ها دوام آورد.

وسایل ا رتباطی در دسترس

سازمان هواپیمایی کشوری ایالات متحده عنوان می‌کند وسایل الکترونیکی که به وسیله مسافران به داخل هواپیما برده می‌شوند، باید به‌راحتی قابل دسترس - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - باشند، زیرا حمل آن‌ها در داخل بار مسافر می‌تواند شرایطی را به وجود آورد که - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - هواپیما برای مقابله با آن طراحی نشده است.

در هر صورت هواپیما محدودیت‌هایی نیز دارد.   از آنجا که ماده آتش خاموش‌کن هالون 1301 به داخل بسته‌بندی‌ها و بار مسافر نفوذ نمی‌کند، در صورت آتش سوزی نمی‌تواند کارآیی لازم را داشته باشد، در نتیجه آتش خیلی زودتر از آنچه که تصور می‌شود، گسترش می‌یابد.  

زمانی که حمل لب تاپ و تبلت به داخل هواپیما ممنوع شد، شرکت‌های هواپیمایی لب‌تاپ یا تبلت را داخل کیسه‌های بسیار محکمی قرار دادند. سازمان هواپیمایی کشوری ایالات متحده تاکید می‌کند بیشترین خطر در لب تاپ‌هایی است که داخل بار مسافر حمل می‌شود.

قرار دادن این تجهیزات در یک بسته‌بندی محکم، به طوری که هیچ فاصله‌ای بین آن‌ها نباشد و بسته‌ها - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - تکان نخورند، - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - احتمال گسترش آتش‌سوزی را کم می‌کند؛ ولی پس از گرم شدن باتری هر روزنه کوچکی که هوا از طریق آن به داخل بسته نفوذ - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - کند، با سرعت زیاد آتش‌سوزی را گسترش می‌دهد.

خلبانان  نگرانند

انجمن خلبانان بریتانیا  نگرانی‌های خود را نسبت به حمل تعداد زیاد باتری‌های لیتیوم در - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - هواپیما - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - ابراز کرده است. این انجمن اطلاعیه‌های ایمنی لازم - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - را به خلبانان داده است. زیرا آتش‌سوزی باتری لیتیوم تنها به - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - یک وسیله خاص ختم نمی‌شود. در حال حاضر خلبانان استفاده گسترده‌ای از وسایل الکترونیکی مانند تبلت یا لب تاپ دارند.

زمانی که به باتری این - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - وسایل ضربه وارد شود، حرارت آن افزایش می‌یابد و می‌تواند به آتش‌سوزی بینجامد که خاموش کردن آن با تجهیزات موجود در داخل هواپیما ناممکن است. در ضمن گازی که در این خلال تولید می‌شود بسیار خطرناک است و هر لحظه احتمال انفجار دارد. به همین دلیل انجمن خلبانان بریتانیا بر این باور است که دستگاه‌های الکترونیکی دارای باتری لیتیوم باید در قسمت مسافران حمل شود تا با دیدن نخستین نشانه‌ها بتوان - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - با آن‌ها مقابله کرد.

در حال حاضر قانونگذاران ایمنی هوایی در سازمان ملل حمل تعداد زیاد باتری‌های لیتیوم به صورت بار هوایی در هواپیماهای مسافربری را ممنوع اعلام کرده اند. البته هنوز باید پژوهش‌های بیشتری در زمینه چگونگی بسته‌بندی‌های ایمن‌تر و جابه‌جایی مناسب‌تر این نوع باتری‌ها صورت گیرد.

آتش‌بازی لیتیوم‌ها

در سال 2002 دو مورد، در سال 2003 یک مورد و در سال 2006 ، - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - 10 مورد آتش سوزی - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - باتری در قسمت مسافران گزارش شده است. در سال 2010 یک لب تاپ در قسمت درجه یک پرواز هواپیمایی لوفتهانزا در مسیر شیکاگو به مونیخ آتش گرفت. البته - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - هنوز هواپیما روی زمین بود که بوی سوختگی در هوا پخش شد.  

مهمانداران مسافران قسمت درجه یک و دو ردیف قسمت معمولی را تخلیه - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - و کارکنان فنی بار همراهی را که دود می‌کرد از  هواپیما خارج کردند تا در نهایت کارکنان آتش نشانی فرودگاه و کارکنان زمینی - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - با تلاش فراوان موفق به مهار آتش شدند.

علت آتش‌سوزی باتری یدکی - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - داخل کیف لب تاپ تشخیص داده - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - شد. در یکی - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - از پروازهای شرکت هواپیمایی یونایتد نیز که برای پرواز در مسیر لس‌آنجلس به هیترو لندن آماده می‌شد، لب تاپ یکی از مسافران آتش گرفت. در این مورد نیز خدمه پرواز وکارکنان زمینی به سختی توانستند آن - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - را خاموش کنند.

در یکی از موارد هم لب تاپ در بازرسی‌های پیش از - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - سوار شدن آتش گرفت که به سختی خاموش شد. مسافری که یک - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - ماسک به صورت داشت، پس از نشستن در صندلی خود متوجه گرم شدن ماسکی - کفی خودروبر بزرگراه فهمیده - شد که روی صورت داشت؛ بلافاصله آن را برداشت و ماسک بین دوصندلی افتاد و صافی ماسک که یک باتری لیتیوم داشت، آتش گرفت. صندلی سوراخ شد و داخل هواپیما را دود گرفت و مسافران تخلیه شدند. 

اولين صفحه   -  کرایه حمل خودرو بزرگراه فهمیده   -   قیمت حمل خودرو بزرگراه فهمیده   -   مبلغ حمل خودرو بزرگراه فهمیده   -   تعرفه حمل خودرو بزرگراه فهمیده   -   شماره تماس حمل خودرو بزرگراه فهمیده   -   خدمات حمل خودرو بزرگراه فهمیده   -   حمل ماشین بزرگراه فهمیده   -   کرایه حمل ماشین بزرگراه فهمیده   -   قیمت حمل ماشین بزرگراه فهمیده   -   مبلغ حمل ماشین بزرگراه فهمیده   -   تعرفه حمل ماشین بزرگراه فهمیده   -   شماره تماس حمل ماشین بزرگراه فهمیده   -   خدمات حمل ماشین بزرگراه فهمیده   -   کفی بزرگراه فهمیده   -   کرایه کفی بزرگراه فهمیده   -   قیمت کفی بزرگراه فهمیده   -   مبلغ کفی بزرگراه فهمیده   -   تعرفه کفی بزرگراه فهمیده   -   شماره تماس کفی بزرگراه فهمیده   -   خدمات کفی بزرگراه فهمیده   -   کفی خودروبر بزرگراه فهمیده   -   کرایه کفی خودروبر بزرگراه فهمیده   -   قیمت کفی خودروبر بزرگراه فهمیده   -   مبلغ کفی خودروبر بزرگراه فهمیده   -   تعرفه کفی خودروبر بزرگراه فهمیده   -   شماره تماس کفی خودروبر بزرگراه فهمیده   -   خدمات کفی خودروبر بزرگراه فهمیده   -   جرثقیل خودروبر بزرگراه فهمیده   -   کرایه جرثقیل خودروبر بزرگراه فهمیده   -   قیمت جرثقیل خودروبر بزرگراه فهمیده   -   مبلغ جرثقیل خودروبر بزرگراه فهمیده   -   تعرفه جرثقیل خودروبر بزرگراه فهمیده   -   شماره تماس جرثقیل خودروبر بزرگراه فهمیده   -   خدمات جرثقیل خودروبر بزرگراه فهمیده   -   نیسان خودروبر بزرگراه فهمیده   -   کرایه نیسان خودروبر بزرگراه فهمیده   -   قیمت نیسان خودروبر بزرگراه فهمیده   -   مبلغ نیسان خودروبر بزرگراه فهمیده   -   تعرفه نیسان خودروبر بزرگراه فهمیده   -   شماره تماس نیسان خودروبر بزرگراه فهمیده   -   خدمات نیسان خودروبر بزرگراه فهمیده   -  آخرين صفحه