شماره تماس حمل خودرو

جهت امداد خودرو و یا حمل خودرو تماس بگیرید: 09354289020 تلگرام امداد خودرو


متن مطلب      کل مطالب     


جدول تعرفه حمل خودرو در تابستان 1398

نوع خودرو امداد توضیحات (کلیه قیمت ها به تومان)
نیسان چرخگیر و یدک کش
نیسان چرخگیر یا یدک کش یا شاهین دار
الف: مسیر های مسطح
هزینه ورودی: 80،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 2،000 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 3،000 تومان
ب: مسیر های کوهستانی
هزینه ورودی: 100،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 3،500 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 5،000 تومان
کفی خودروبر یا خودرو سوار یا حمل خودرو
کفی خودروبر یا خودرو سوار یا حمل خودرو
الف: مسیر های مسطح
هزینه ورودی: 120،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 3،000 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 4،000 تومان
ب: مسیر های کوهستانی
هزینه ورودی: 150،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 4،500 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر 6،000 تومان
جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید.
phone number: +989354289020
کد مطلب: 00034.html
طراحی پلت‌فرم برقی «یاس»

با یک‌بار شارژ نهایت مسافت قابل‌پیمایش ۱۰۰‌کیلومتر خواهد بود و سرعت به‌صورت محدودشده الکترونیکی ۴۵کیلومتربرساعت درنظر گرفته‌شده است. باتری‌های استفاده‌شده این خودرو در حدود ۴ تا ۶‌کیلووات خواهند بود.

۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰

«یاس» برقی از سراب تا واقعیت!

به گزارش «رنت لوکس به نقل از اخبار خودرو»،یکی از سوالات مهم این روزهای کارشناسان صنعت خودرو این است که آیا حرکت به‌سمت تولید خودروهای برقی به‌رغم شرایط حاکم بر این صنعت صحیح - شماره تماس حمل خودرو - است یا خیر؟ برای پاسخ به این - شماره تماس حمل خودرو - سوال سراغ دکتر محمدحسن شجاعی‌فر، ریاست دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه علم‌وصنعت رفتیم که به‌تازگی از پروژه طراحی پلت‌فرم برقی «یاس» رونمایی کرده‌اند. 

هدف از طراحی این پلت‌فرم چه بوده است؟
 باتوجه به قیمت بالای خودرو برقی در سطح جهان، برای تسهیل استفاده از این خودروهای پاک در سطح شهرها نیاز به طراحی خاصی بود که با ضرورت‌های جامعه ایرانی تطابق داشته باشد، بنابراین  فکر کردیم جهت استفاده از خودروهای برقی در راستای حمل‌ونقل داخل شهری و نه خودنمایی انواع لاکچری این نوع خودروها در سطح شهر و همچنین باتوجه به تک‌سرنشین بودن عمده خودروها در شهرها، خودرو - شماره تماس حمل خودرو - دونفره برقی طراحی کنیم. اهداف این پروژه هزینه پایین تهیه توسط مشتری، عدم انتشار آلایندگی، پارک آسان و دسترسی به مکان‌هایی که پوشش‌دهی آنها توسط شبکه حمل‌ونقل عمومی انجام‌نشده است. بنابراین  به جست‌وجو در نمونه طرح‌های مشابه معرفی‌شده پرداختیم و با مقایسه بهترین طرح‌ها انتخاب کرده و با الگوگیری از طرح‌های برتر، گزینه - شماره تماس حمل خودرو - بومی را طراحی کردیم. ساختار این طرح به‌صورت فضایی است و به‌همین‌علت وزن کلی بسیار کاهش پیدا می‌کند اما استقامت کافی را ارائه - شماره تماس حمل خودرو - می‌دهد. همچنین باتوجه به ماژولار بودن این طرح امکان تبدیل این خودرو به چهارسرنشینه و حتی پیکاپ یا وانت نیز وجود دارد. امکان استفاده هر دو نوع باتری سربی-‌اسیدی و - شماره تماس حمل خودرو - لیتیومی در این خودرو وجود دارد. البته استفاده از باتری‌های اسیدی صرفا به‌خاطر کاهش قیمت پایه محصول نهایی در نسخه دو نفره بوده و طراحی اصلی برمنبای باتری‌های لیتیومی انجام‌شده است.

توان خودرو و مسافت قابل‌پیمایش با یک‌بار شارژ تا چه میزانی برآورد شده است؟
با یک‌بار شارژ نهایت مسافت قابل‌پیمایش ۱۰۰‌کیلومتر خواهد بود و سرعت به‌صورت محدودشده الکترونیکی ۴۵کیلومتربرساعت درنظر گرفته‌شده است. باتری‌های استفاده‌شده این خودرو در حدود ۴ تا ۶‌کیلووات خواهند بود. توان پیشرانه نیز به‌صورت متغیر با گشتاور - شماره تماس حمل خودرو - خروجی مشخص می‌شود ولی ازلحاظ عملکردی این خودرو به‌گونه‌ای طراحی‌شده که در ۵ ثانیه به‌سرعت نهایی خود که ۴۵ کیلومتربرساعت است، می‌رسد.

زمان‌ - شماره تماس حمل خودرو - موردنیاز - شماره تماس حمل خودرو - برای شارژ کامل خودروها چندساعت خواهد بود؟
باتوجه به تکنولوژی فعلی باتری‌ها - شماره تماس حمل خودرو - شارژ کامل آنها چندساعتی طول می‌کشد اما دلیل اصلی این مشکل، ضعف نسل اول باتری‌های لیتیومی است. اما طی - شماره تماس حمل خودرو - صحبت‌های - شماره تماس حمل خودرو - انجام‌شده با برخی - شماره تماس حمل خودرو - کمپانی‌هایی که درحال‌توسعه نسل جدید فن‌آوری باتری‌های لیتیومی هستند، قرار است آن‌ها داخل ایران تاسیساتی برای تولید نسل جدید باتری‌های لیتیومی احداث کنند. باتری انتخاب‌شده از نوع ۴۸‌کیلووات - شماره تماس حمل خودرو - خواهد بود، اما واقعیت این است که ما باید باتری‌ها را از بازار تهیه کنیم و به‌همین علت سعی ما براین است که نسخه‌های بدون باتری از این محصول را درصورت درخواست مشتری عرضه - شماره تماس حمل خودرو - کنیم.

آیا محدودیت ۴۵کیلومتربرساعتی صرفا به‌خاطر حفظ ایمنی است؟
بله، البته امکان - شماره تماس حمل خودرو - دستیابی به‌سرعت‌های بیشتر نیز وجود داشته اما به‌دلیل هدف اصلی طراحی این خودرو - شماره تماس حمل خودرو - که عبورومرور در شهرها بوده، این سرعت درنظر گرفته‌شده است. بنابراین ایمنی در سطح مطلوبی تامین خواهد شد اما باید توجه داشت این خودرو برای - شماره تماس حمل خودرو - حضور در خارج شهر طراحی نشده است.

 این خودرو چه زمانی به تولید انبوه برسد؟
از زمان برگزاری نخستین همایش - شماره تماس حمل خودرو - بین‌المللی قوای‌محرکه نوین تا امروز ۴‌شرکت اعلام همکاری کرده‌اند تا این خودرو تولید شود. پیش‌بینی می‌شود تا سه‌ماه آینده اولین نسخه رونده این خودرو در دانشگاه علم‌وصنعت 
ساخته شود تا درصورت بررسی برای فروش آن را به بازار عرضـــه کنیم. البته ماکت نخستین پلت‌فرم ما در این همایش - شماره تماس حمل خودرو - به‌صورت عمومی به نمایش گذاشت شده بود. طی با زدید از ماکت محصول اصلی پلت‌فرم ملی دانشگاه علم‌وصنعت به‌نام NP 0S1 متوجه شدیم در زیربدنه فایبرگلس این خودرو هیچ پلت‌فرمی وجود ندارد و - شماره تماس حمل خودرو - صرفا نمای ظاهری محصولی است که قرار بوده براساس پلت‌فرم NP ساخته شود. امیدواریم با تولید نمونه رونده «یاس» شاهد یک خودرو واقعی باشیم اما تا امروز نمی‌توان از حضور نسخه دارای پیشرانه، تعلیق و کابین این خودرو سخن گفت.