مبلغ کفی

جهت امداد خودرو و یا حمل خودرو تماس بگیرید: 09354289020 تلگرام امداد خودرو


متن مطلب      کل مطالب     


جدول تعرفه حمل خودرو در تابستان 1398

نوع خودرو امداد توضیحات (کلیه قیمت ها به تومان)
نیسان چرخگیر و یدک کش
نیسان چرخگیر یا یدک کش یا شاهین دار
الف: مسیر های مسطح
هزینه ورودی: 80،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 2،000 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 3،000 تومان
ب: مسیر های کوهستانی
هزینه ورودی: 100،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 3،500 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 5،000 تومان
کفی خودروبر یا خودرو سوار یا حمل خودرو
کفی خودروبر یا خودرو سوار یا حمل خودرو
الف: مسیر های مسطح
هزینه ورودی: 120،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 3،000 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 4،000 تومان
ب: مسیر های کوهستانی
هزینه ورودی: 150،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 4،500 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر 6،000 تومان
جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید.
phone number: +989354289020
کد مطلب: 00046.html
قطعه‌سازان

این‎که شرکت‌ دانش‎بنیان و سرمایه‎گذار هرکدام چه میزان سهم مالکیتی در فرایند تولید داشته باشند، در کشور ما به یک چالش جدی تبدیل شده است

۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۴

خلق دانش فنی تنها 2درصد از کل پروسه داخلی‎سازی است

به گزارش «رنت لوکس به نقل از اخبار خودرو»، صنعت خودرو و قطعه‌سازی رابطه مستقیمی با یکدیگر دارند و هرکدام به دیگری وابسته هستند و پیشرفت در یکی از این صنایع منتج به پیشرفت در صنعت دیگر می‌شود. اما به‎هرحال برای تولید یک‌خودرو نمی‌توان انتظار داشت همه قطعات آن در یک کشور تولید شود. گاهی تولید برخی قطعات - مبلغ کفی - هرچند ساده در یک کشور توجیه اقتصادی ندارد اما در کشوری دیگر این قطعات با تیراژ بالا و قیمت ارزان تولید می‌شود.

همین مساله سبب می‌شود خودروسازان بسیاری - مبلغ کفی - از قطعات خودروهای خود را به کشورهایی که در آن‌جا - مبلغ کفی - قیمت قطعه ارزان‌تر و قطعه باکیفیت‌تر تمام می‌شود، سفارش دهند. برای تولید یک خودرو بیش‌از هزاران قطعه - مبلغ کفی - به کار می‌رود؛ هزاران قطعه‌ای که از شرکت‌ها و کشورهای مختلف جمع شده و تبدیل به خودرو می‌شوند.

تولید برخی از قطعات به دلیل بالا بودن فناوری ساخت آن، در اختیار و انحصار تعداد معینی از - مبلغ کفی - کشورها و شرکت‌ها در سراسر دنیا است و همین موضوع وابستگی خودروسازان را به این شرکت‌ها بالا برده است. در کشور - مبلغ کفی - ما نیز گرچه تولید برخی از قطعات امکان‌پذیر است و متخصصان در این خصوص توانایی ساخت دارند، اما هنوز فاصله زیادی بین طراحی - مبلغ کفی - و تولید قطعه پایلوت و - مبلغ کفی - قطعه‌ تجاری‌سازی شده وجود دارد.

امکان‎سنجی برای داخلی‎سازی قطعات های‎تک

در ماه‌های اخیر و - مبلغ کفی - با شروع تحریم‌های آمریکا علیه ایران، عملا واردات بسیاری از قطعات های‌تک به کشور انجام نشده یا به‎سختی انجام می‌شود. این موضوع سبب شده است تولید خودرو از تابستان سال جاری به‎شدت کاهش پیدا کند - مبلغ کفی - و خودروسازان خودروهای ناقص تولید کنند. قطعاتی مانند ایربگ و ای‌سی‌یو از عمده‌ترین قطعاتی هستند که توانایی تولید آن‌ها در کشور وجود ندارد.

با تغییر در وزارت صمت و تغییر در تیم وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت، بحث داخلی‌سازی یا بومی‌سازی قطعات های‌تک مطرح شد. تاکید وزیر و معاونانش بر داخلی‌سازی قطعات پیشرفته در شرایطی که امکان - مبلغ کفی - خرید آن از خارج از کشور وجود ندارد، باعث شد تا نمایشگاه خودرو امسال تبدیل به محلی برای فراخوان دو خودروساز کشور برای داخلی‌سازی قطعات وارداتی شود. البته با گذشت چندماه از این ایده و درخواست از شرکت‌های دانش‌بنیان هیچ خبری مبنی بر انعقاد قرارداد برای تولید قطعات منتشر - مبلغ کفی - نشده است.

وزارت صمت نیز دیگر تاکیدی بر داخلی‌سازی از این طریق نداشته است. اما این‎که بومی‌سازی قطعات از این طریق تا چه اندازه امکان‌پذیر و شدنی است، موضوعی است که کارشناسان روی آن اتفاق نظر ندارند.

خلق دانش فنی تنها 2درصد از پروسه داخلی‎سازی است 

درخصوص فراخوان‌های ایران‌خودرو و سایپا مبنی‌بر داخلی‌سازی قطعات های‌تک، سعید مدنی، کارشناس صنعت خودرو که در شرایط تحریم‌های قبلی سکان‌دار یکی از بزرگ‌ترین خودروسازان کشور بوده است، به «دنیای خودرو» می‌گوید: «کشور ما - مبلغ کفی - از نظر تکنولوژی و دانش فنی چیزی از کشورهای دیگر کم ندارد. اما - مبلغ کفی - خلق دانش فنی یک موضوع است و تجاری‎کردن و تولید انبوه آن موضوع دیگری است.»

مدیرعامل سابق سایپا با بیان این‎که خلق دانش فنی تنها 2درصد از کل این پروسه است، می‌افزاید: «این خلق دانشی که شرکت‌های دانش‌بنیان درحال‎حاضر انجام می‌دهند - مبلغ کفی - و البته بسیار ارزشمند است، تنها 2درصد است و 98درصد مابقی به - مبلغ کفی - اجرایی کردن و تجاری‎سازی بازمی‌گردد.»

وی در ادامه می‌گوید: «برای اجرایی کردن و تولید انبوه، توانایی سرمایه‌گذاری در شرکت‌های کوچک وجود ندارد و دولت است که باید بودجه کافی را در اختیار آن‎ها قرار دهد. اما اگر در - مبلغ کفی - شرایط عادی این بودجه وجود داشته و در اختیار این شرکت‌ها قرار می‌گرفته است، در شرایط تحریم‌ها باید آن را 10برابر کنند. ضمن این‎که دولت باید نظارت داشته باشد تا این پول‌ها به‎درستی هزینه شود.»

مدنی می‌گوید: «به‎نظرم هرچقدر برای شرکت‌های دانش‌بنیان هزینه شود و طرح‌های آن‌ها به طرح‌های تجاری و تولید - مبلغ کفی - انبوه تبدیل شود، نتیجه آن به صنعت خودرو بازمی‌گردد. با این روش هم ارتقای دانش فنی به‌وجود می‌آید و هم راحت‌تر می‌توان تحریم‌ را دور زد. هرچند تحریم‌ها اثرات خود را خواهد داشت اما با این کار راحت‌تر می‌توانیم تحریم‌ها را پشت سر بگذاریم.»

از نمونه‎سازی تا تولید انبوه

مدنی با تاکید بر حمایت واقعی از - مبلغ کفی - شرکت‌های دانش بنیان می‌گوید: «این‎که به به یک شرکت دانش‎بنیان گفته شود شما وارد شوید اما هیچ حمایتی از آن‌ها نشود، صحیح نیست. - مبلغ کفی - مثلا برای تولید ایربگ، این - مبلغ کفی - شرکت‌ها می‌توانند نمونه‌سازی انجام دهند. اما وقتی قرار است این نمونه‎ها به تولید انبوه برسد، نیاز به ماشین‌آلات و تجهیزات دارد و برای این موارد - مبلغ کفی - نیاز به - مبلغ کفی - حمایت وزارت صمت و خودروسازان داریم.»

به نظر می‌رسد پتانسیل تولید برخی از قطعات در ایران وجود دارد، اما هنوز در بحث تولید انبوه با مشکلات - مبلغ کفی - جدی مواجه است. بحث مالکیت و این‎که شرکت‌ دانش‎بنیان چه میزان سهم در تولید محصول داشته - مبلغ کفی - باشد و سرمایه‌گذار چه سهمی داشته باشد، موضوعی است که در کشور ما به چالش جدی تبدیل شده است.

ضمن این‎که بسیاری از محصولات طراحی‎شده توسط دانشمندان جوان کشور با بی‌اعتنایی سرمایه‌گذاران و البته خودروسازان در سال‌های اخیر مواجه می‌شود. به‎هرحال این انتظار وجود دارد که دوخودروساز بزرگ کشور درخصوص اقدامات انجام‎شده در این مورد اطلاع‌رسانی داشته باشند تا سرمایه‌های علمی کشور، در سایه بی‌توجهی برخی افراد از بین - مبلغ کفی - نرود.

اولين صفحه   -  تعرفه یدک کش   -   شماره تماس یدک کش   -   خدمات یدک کش   -   حمل خودرو   -   کرایه حمل خودرو   -   قیمت حمل خودرو   -   مبلغ حمل خودرو   -   تعرفه حمل خودرو   -   شماره تماس حمل خودرو   -   خدمات حمل خودرو   -   حمل ماشین   -   کرایه حمل ماشین   -   قیمت حمل ماشین   -   مبلغ حمل ماشین   -   تعرفه حمل ماشین   -   شماره تماس حمل ماشین   -   خدمات حمل ماشین   -   کفی   -   کرایه کفی   -   قیمت کفی   -   مبلغ کفی   -   تعرفه کفی   -   شماره تماس کفی   -   خدمات کفی   -   کفی خودروبر   -   کرایه کفی خودروبر   -   قیمت کفی خودروبر   -   مبلغ کفی خودروبر   -   تعرفه کفی خودروبر   -   شماره تماس کفی خودروبر   -   خدمات کفی خودروبر   -   جرثقیل خودروبر   -   کرایه جرثقیل خودروبر   -   قیمت جرثقیل خودروبر   -   مبلغ جرثقیل خودروبر   -   تعرفه جرثقیل خودروبر   -   شماره تماس جرثقیل خودروبر   -   خدمات جرثقیل خودروبر   -   نیسان خودروبر   -   کرایه نیسان خودروبر   -   قیمت نیسان خودروبر   -  آخرين صفحه