کرایه حمل ماشین

جهت امداد خودرو و یا حمل خودرو تماس بگیرید: 09354289020 تلگرام امداد خودرو


متن مطلب      کل مطالب     


جدول تعرفه حمل خودرو در تابستان 1398

نوع خودرو امداد توضیحات (کلیه قیمت ها به تومان)
نیسان چرخگیر و یدک کش
نیسان چرخگیر یا یدک کش یا شاهین دار
الف: مسیر های مسطح
هزینه ورودی: 80،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 2،000 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 3،000 تومان
ب: مسیر های کوهستانی
هزینه ورودی: 100،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 3،500 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 5،000 تومان
کفی خودروبر یا خودرو سوار یا حمل خودرو
کفی خودروبر یا خودرو سوار یا حمل خودرو
الف: مسیر های مسطح
هزینه ورودی: 120،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 3،000 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر: 4،000 تومان
ب: مسیر های کوهستانی
هزینه ورودی: 150،000 تومان
حمل خودرو های سبک هر کیلومتر: 4،500 تومان
حمل خودرو های سنگین هر کیلومتر 6،000 تومان
جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید.
phone number: +989354289020
کد مطلب: 00037.html
بازار خودرو

افزایش نرخ سود بانکی می‌تواند لنگر مناسبی باشد برای کنترل انتظارات تورمی که در مردم ایجاد شده است

۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹

مهار هجوم نقدینگی به بازار خودرو با افزایش نرخ سودبانکی

به - کرایه حمل ماشین - گزارش «رنت لوکس به نقل از اخبار خودرو»، اقتصاد کشور در یکی، دو سال اخیر صحنه تصمیمات مهمی بوده است که به عقیده کارشناسان یا درست اجرا نشده‌اند یا از اساس تصمیمات اشتباهی بوده‌اند. یکی از این تصمیمات، بحث مربوط به کاهش نرخ سود بانکی است. سود بانکی با هدف افزایش عرضه تسهیلات بانکی به بخش تولید و در مجموع به منظور کمک به تولید کاهش - کرایه حمل ماشین - یافت، اما این موضوع نه‎تنها به تولید در کشور کمکی نکرد، بلکه مردم با خروج پول‌هایشان از بانک‌ها و سرریز کردن آن به بازارهایی مانند خودرو، سکه و ارز سبب ایجاد تقاضای کاذب در این بخش شدند. تا جایی‌که اقتصاددان‌ها، نقدینگی سرگردان را بلای جان اقتصاد کشور می‎دانند.

در کنار این موارد، افزایش نرخ ارز و تحریم‌ها و در نتیجه افزایش تورم، باعث شدند مردم هجوم بیشتری به سمت تبدیل پولشان به کالایی که در درازمدت قدرت خرید و حفظ سرمایه برای آن‌ها ایجاد می‌کند، داشته باشند. اما این‎که چرا خودرو در این بخش برای مردم جذاب شده و - کرایه حمل ماشین - در این شرایط بانک‌مرکزی چگونه می‌تواند به کمک بازار خودرو، سکه و - کرایه حمل ماشین - ارز و... بیاید، موضوعی است که با کامران ندری، اقتصاددان در میان گذاشتیم.

ندری فشارها بر بانک مرکزی به‌منظور - کرایه حمل ماشین - جلوگیری از افزایش نرخ سود بانکی را یکی از دلایل هجوم به بازارهای دیگر می‌داند و معتقد است برای حل این مشکل باید افزایش نرخ سود بانکی به‌عنوان لنگری در راستای مهار کنترل انتظار تورمی که در مردم ایجاد شده به‌کار گرفته شود، انتظار تورمی که مردم را به سمت خرید خودرو سوق داده است.

چرا با ‌وجود افزایش قیمت خودرو، همچنان تقاضا برای آن بسیار زیاد است؟ به لحاظ اقتصادی چرا خودرو تا این حد برای مردم جذابیت دارد؟ چرا خرید خودرو به در اختیار داشتن پول ارجحیت یافته است؟

- کرایه حمل ماشین -

مساله اصلی، انتظارات تورمی است. تصور مردم این بوده که تورم برای سال آینده بالاست. وقتی در سال جاری تورم بسیاری بالا ایجادشده و تورم نقطه‌ به نقطه به 50درصد رسیده، طبیعی است مردم این‌گونه تصمیم‌گیری کنند. البته تورمی که مردم با خرید کالاها به‎صورت روزانه احساس می‌کنند، بیش‌از این 50درصد است. بنابراین انتظار تورمی در اقتصاد کشور شکل - کرایه حمل ماشین - گرفته و طبیعی است مردم سرمایه‌های خود را تبدیل به دارایی‌های غیر ریالی مانند خودرو کنند.

یعنی این‎که مردم، خودرو را برای سرمایه‎گذاری انتخاب می‌کنند، به دلیل محدود بودن میزان سرمایه‌شان است؟

بله؛ خرید و فروش - کرایه حمل ماشین - در بخش مسکن توان مالی بسیار بالایی می‌خواهد. یعنی برای خرید خانه‌های کوچک هم باید نیم‌میلیاردتومان هزینه کرد. کسانی که - کرایه حمل ماشین - سرمایه‌ محدودتری دارند، سراغ بازار طلا و ارز می‌روند. اما خودرو ویژگی‌هایی دارد که برای مردم جذاب - کرایه حمل ماشین - است.

راهکار اصلی برای برون‎رفت از این وضعیتی که برای بازاری مانند خودرو اتفاق افتاده است‌، چیست؟ از نظر علم اقتصاد، بانک‌مرکزی در چنین شرایطی باید چه راهکاری را در پیش بگیرد؟

برای من جای تعجب دارد که چرا در این شرایط بانک‌مرکزی، سیاست مناسبی را درخصوص افزایش نرخ‌های سود بانکی اعمال نمی‌کند. البته بانک‌مرکزی نگرانی‌هایی دارد اما در شرایط فعلی پایین - کرایه حمل ماشین - بودن نرخ سود بانکی، جذابیت خرید دوچندان خودرو و کالاهایی از این قبیل را افزایش داده است.

طبعا هر - کرایه حمل ماشین - کسی به اندازه وسعی که دارد سراغ دارایی خاصی می‌رود. به‌طور معمول کسانی که سرمایه‌ای کمتر 100‌میلیون‌تومان دارند سراغ خرید خودروهای داخلی می‌روند. اما درمجموع می‌توان گفت در - کرایه حمل ماشین - کشور ما انتظارات تورمی مدیریت نمی‌شود. تنها ابزار انتظار تورمی در اقتصاد کشور نرخ ارز است.

در ماه‌هایی که قیمت ارز ثبات داشته، نرخ تورم هم کاهش پیدا کرده است. - کرایه حمل ماشین - فعلا تنها لنگر مهار تورم - کرایه حمل ماشین - نرخ ارز بوده که متاسفانه به دلیل تحریم‌ها کنترل آن از دست ما خارج - کرایه حمل ماشین - است. به‌نوعی مانند سال‌های گذشته بانک مرکزی توانایی کنترل نرخ ارز را ندارد.

بانک مرکزی باید از ابزارهای دیگری برای کنترل تورم استفاده کند. افزایش نرخ سود بانکی در واقع می‌تواند لنگر مناسبی برای کنترل انتظارات تورمی و جلوگیری از ورود بی‌حساب به بازار خودرو و تبدیل پول به خودرو باشد.

بسیاری از کشورها با افزایش نرخ سود - کرایه حمل ماشین - کنترل اقتصاد را به دست گرفته‌اند. اما بانک مرکزی این قضیه - کرایه حمل ماشین - را چندان جدی نگرفته است. متاسفانه این متغیر نرخ سود هم مانند بسیاری از متغیرهای کلیدی اقتصاد تحت‌تاثیر فشارهای سیاسی قرار می‌گیرد. هر وقت قرار است این نرخ افزایش پیدا کند، مسئولان سیاسی کشور یک جریان اعتراضی ایجاد می‌کنند و مانع می‌شوند. نرخ سود مانند نرخ ارز کالاهای اساسی خیلی در اختیار بانک مرکزی نیست.
 
- کرایه حمل ماشین - پس عملکرد بانک‌مرکزی در بازاری مانند - کرایه حمل ماشین - خودرو تاثیرگذار بوده است؟

بله؛ طبعا نه‎تنها در بازار خودرو بلکه در همه بازارها این - کرایه حمل ماشین - عملکرد تاثیرگذار است. وقتی صحبت از انتظار - کرایه حمل ماشین - تورمی می‌شود، هرکس بسته به توان - کرایه حمل ماشین - خود و ملاحظاتی که دارد به بازارهای مختلف ازجمله - کرایه حمل ماشین - خودرو ورود می‌کند. به‌عنوان مثال فردی می‌گوید من با خرید خودرو هم ارزش پول خودم را در دراز مدت حفظ کرده و هم از این خودرو استفاده می‌کنم. این مساله را درخصوص - کرایه حمل ماشین - خرید طلا یا سکه - کرایه حمل ماشین - نمی‌بینیم. یعنی فرد با خرید طلا تنها حفظ ارزش دارایی - کرایه حمل ماشین - کرده است و نمی‌تواند مانند خودرو از آن هم استفاده ببرد. پس این مزیت خرید خودرو است که هم می‌توان - کرایه حمل ماشین - از آن استفاده کرد و هم می‌توان - کرایه حمل ماشین - در آینده با قیمت مناسب آن را فروخت.

به نظر شما   وضعیت به این معناست که مردم نیاز به خرید دارند؟

خیر؛ این شرایط اصلا طبیعی نیست و مردم به‌دلیل احتیاج نیست که سراغ خرید خودرو یا موارد این‎چنینی می‌روند. آن‌ها نگران تورم آتی هستند و همه می‌دانند که ریال نمی‌تواند این قدرت خرید را حفظ کند. 

آیا این تبدیل پول به کالا برای حفظ قدرت خرید در آینده ممکن است برای مردم مشکل ایجاد کند؟

به‎هرحال تضمینی برای تبدیل پول وجود ندارد. به‌عنوان مثال ممکن است در آینده اتفاقی در اقتصاد کشور به‌وجود بیاید که بازار خودرو - کرایه حمل ماشین - راکد شود. اما هیچ‌کس تصور این را‎که در آینده قیمت خودرو نزولی شود، - کرایه حمل ماشین - ندارد. یعنی همه با خودشان می‌گویند که به - کرایه حمل ماشین - اندازه استهلاک از خودرو استفاده کرده‌اند و چه‎بسا با قیمت بالاتر به فروش برسانند. اما در مورد ریال، مساله این است که روزبه‎روز ارزش آن کم می‌شود.

خریداران خودرو با خودشان می‌گویند حتی اگر نفعی نبریم، حداقل حفظ ارزش کرده‌ایم و ارزش پولمان حفظ شده است. کاری که باید انجام شود این است که انتظار تورمی را که در ذهن مردم ایجاد شده است، باید کنترل شود. اما همان‎طور که گفتم ما برای کنترل انتظار تورمی هیچ لنگر مناسبی نداریم.

جا دارد نرخ سود را که از این منظر - کرایه حمل ماشین - بنگریم. وقتی بحث افزایش نرخ سود بانکی می‌شود، معمولا سیاستمداران بحث افزایش هزینه تولید را مطرح می‌کنند، درحالی‌که نرخ سودبانکی کارکردهای دیگری هم دارد. متاسفانه به‌دلیل پایین بودن سواد اقتصادی برخی سیاستمداران و نگاه پوپولیستی به اقتصاد ما توانایی استفاده از ابزار سود بانکی برای مهار تورم انتظاری را نداریم.

این‎که قیمت خودرو آزادشده و با قیمت حاشیه بازار به فروش می‌رسد به لحاظ اقتصادی چقدر به خودروسازان کمک می‌کند؟ این مورد در آینده صنعت خودرو چه تاثیری - کرایه حمل ماشین - خواهد گذاشت؟

به‌نظر من، خودروسازان مشکلات ساختاری دارند. اتفاقاتی که در بازار - کرایه حمل ماشین - رخ می‌دهد، در سطح کلان به‌نفع - کرایه حمل ماشین - اقتصاد نیست. - کرایه حمل ماشین - ممکن است در کوتاه‎مدت یک گروه خاصی از این نوسانات قیمت نفع ببرند. اما درمجموع تحولاتی که می‌بینید به نفع اقتصاد نیست و احتمال این‎که بازار خودرو با یک رکود جدی مواجه شود، خیلی - کرایه حمل ماشین - بالاست. نه فقط بازار خودرو بلکه کل اقتصاد با یک رکود همراه تورم مواجه خواهد شد. شکل حاد آن مانند اتفاقی بوده که درحال‎حاضر برای ونزوئلا رخ داده است. 

ما در نقطه آغاز  بحران هستیم. بنابراین چنین شرایطی اصلا به نفع اقتصاد کشور نیست. در بحران - کرایه حمل ماشین - قبلی که سال 91 رخ داد و ابعاد - کرایه حمل ماشین - کوچک‌تری نسبت‌به بحران فعلی داشت، تا چندسال ما مشکل رکود داشتیم. مشکل خودروسازی ما مشکل ساختاری است و با آزادسازی‌ قیمت - کرایه حمل ماشین - مساله اصلی آن‌ها حل نخواهد شد.

البته آزادسازی قیمت خودرو کمک می‌کند در کوتاه‎مدت این شرکت‌ها به حیات خود ادامه دهند. اما فقط در همین حد می‌تواند به خودروسازی‌ها کمک کند و - کرایه حمل ماشین - در بلندمدت مشکلات ساختاری قبلی‌ آن‌ها عمیق‌تر هم خواهد شد.

بحث جدیدی درخصوص واگذاری شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی مطرح شده است. آیا واگذاری خودروسازان به بخش خصوصی می‌تواند گره از مشکلات خودروسازان بگشاید؟

بعید می‌دانم. نخست‌ آن‌که بخش خصوصی در ایران به‌دلیل این‎که نهادهایی که باید فعالیت بخش خصوصی را نظارت و مدیریت کند، بسیار ضعیف هستند. ضمن این‎که بخش خصوصی هم توان این را که بخواهد از پس - کرایه حمل ماشین - مشکلات برآید، ندارد. مگر این‎که ما بتوانیم آن نهادها - کرایه حمل ماشین - را تقویت کنیم. به هزار و یک دلیل هزینه تولید در اقتصاد ما بالاست.

بهره‌وری در اقتصاد کشور ما بسیار پایین است و نوآوری اصلا اتفاق نمی‌افتد. دنیا الان با اتکا به نوآوری و بهره‌وری درحال پیشرفت است و ما چنین چیزی را در اقتصادمان نداریم. یعنی به‎گونه‌ای حرکت‌ - کرایه حمل ماشین - نکرده‌ایم که اقتصادی بالنده، شکوفا و روبه‌رشد داشته باشیم.