کرایه خودروبر گیشا

جهت امداد خودرو و یا حمل خودرو تماس بگیرید: 09354289020 تلگرام امداد خودرو


متن مطلب      کل مطالب     


کد مطلب: 07261.html

اسدالله جولایی با اشاره به این که تخلفات رانندگی را باید جرم تلقی کرد، تاکید کرده بود برای داشتن جامعه سالم، جرم بودن تخلفات رانندگی باید برای همه اقشار اجتماعی نهادینه شود.

۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۳

ریشه‌های قانون‌گریزی در رانندگی

به گزارش رنت لوکس به نقل از اخبار خودرو ، در چند سال گذشته حوادث ترافیکی به معضل اجتماعی تبدیل شده است. یکی از نکاتی که در این میان به آن کمتر توجه و پرداخته می‌شود، جنبه جرم بودن تخلفات رانندگی است - کرایه خودروبر گیشا - که بیشتر هم در میان رانندگان به چشم می‌خورد.

در واقع برخی رانندگانی که مرتکب تخلف می‌شوند، به‌راحتی از کنار جرم بودن - کرایه خودروبر گیشا - تخلف - کرایه خودروبر گیشا - می‌گذرند و با خواباندن چند روز ماشین و پرداخت جریمه موضوع را قابل‌حل می‌دانند و خود را به‌عنوان فردی که مرتکب جرمی شده است، نگاه نمی‌کنند.

چندی پیش مدیرعامل ستاد دیه با تایید این موضوع گفته بود: «هنوز برای بسیاری از ما جرم بودن تخلفات رانندگی یک شعار تبلیغاتی است.»

اسدالله جولایی با اشاره به این که تخلفات رانندگی را باید جرم تلقی کرد، تاکید کرده بود برای داشتن جامعه سالم، جرم بودن تخلفات رانندگی باید برای همه اقشار اجتماعی - کرایه خودروبر گیشا - نهادینه شود.

در این باره علی نجفی‌توانا، عضو هیات‌مدیره کانون وکلای مرکز به «دنیای خودرو» می‌گوید: «مردم دچار نوعی نظم‌گریزی و قانون‌گریزی در رانندگی، ترافیک و استفاده از وسایل نقلیه هستند که این امر منجر به تصادف و خسارت مالی و جانی می‌شود.»

[caption id="attachment_206242" align="aligncenter" width="492"]کرایه خودروبر گیشا علی نجفی‌توانا[/caption]

وی در این مصاحبه به دلایل قانون‌گریزی مردم هم پرداخته است و چند راهکار را برای حل این مشکل - کرایه خودروبر گیشا - پیشنهاد می‌دهد و البته تاکید می‌کند همه تخلفات رانندگی جرم محسوب نمی‌شوند. - کرایه خودروبر گیشا - در ادامه گفت‌و‌گوی ما را با این حقوقدان و جرم‌شناس بخوانید.

به نظر شما علت اصلی این‌که فرهنگ رانندگی ما تا این حد مغشوش است و حتی بسیاری تلقی جرم بودن از تخلفات رانندگی را ندارند، - کرایه خودروبر گیشا - چیست؟ زندگی نوین اجتماعی ایجاب می‌کند با انتقال آموزه‌ها، مردم برای یک شرایط جدید آماده شوند. به‌عبارت دیگر بر‌اساس تعقل مدیریتی باید با آموزش افراد، این امکان فراهم شود تا - کرایه خودروبر گیشا - فرهنگ استفاده صحیح از صنعت و فنون برای استفاده از یک زندگی بهتر آموزش داده شود.

اما متاسفانه این اقدام نه در ایران و حتی در بیشتر کشورهای دیگر آن‌گونه که باید انجام - کرایه خودروبر گیشا - نمی‌شود و - کرایه خودروبر گیشا - به‌همین - کرایه خودروبر گیشا - دلیل به تدریج با استفاده از تولیدات و دستاوردهای صنعتی، فرهنگ مربوط به آن موضوع را مردم فرا می‌گیرند.

بر این اساس با توجه به قدمت استفاده از وسایل نقلیه در ایران از نگاه آسیب شناسی به دلایل مختلفی ایرانی‌ها دچار نوعی نظم‌گریزی و قانون‌گریزی در ترافیک و استفاده از وسایل نقلیه در داخل و خارج از کشور شده‌اند.

این نظم‌گریزی منجر به تصادف و خسارت مالی و جانی می‌شود تا حدی که قتل و صدمه جانی ناشی از حوادث رانندگی در ردیف سوم صدمات جانی و مرگ‌و‌میرها کشور ما قرار گرفته است.

به نظر شما علت اصلی این نظم‌گریزی چیست؟ - کرایه خودروبر گیشا - آیا - کرایه خودروبر گیشا - ما با یک مشکل فرهنگی روبه‌رو هستیم یا دلایل دیگری هم دخیل هستند؟ بله. علت - کرایه خودروبر گیشا - این نظم‌گریزی شرایط خاص فرهنگی است - کرایه خودروبر گیشا - و البته دلایل دیگری را - کرایه خودروبر گیشا - که توضیح می‌دهم، نباید نادیده گرفت. - کرایه خودروبر گیشا - متاسفانه در دو، سه - کرایه خودروبر گیشا - دهه اخیر مردم به‌دلیل عدم آشنایی با فرهنگ درست رانندگی از این وسیله برای نوعی قدرت‌نمایی بهره‌برداری می‌کنند.

دومین علت، عصبی و - کرایه خودروبر گیشا - عجول بودن مردم است که بنا به - کرایه خودروبر گیشا - دلایلی سعی دارند به‌نوعی از همدیگر سبقت بگیرند و قدرت تحمل‌ مقاومت و آرامش در مردم کمتر - کرایه خودروبر گیشا - دیده می‌شود و سعی می‌کنند بر خلاف قوانین عرفی، شرعی، اجتماعی و اخلاقی حقوق دیگران را تضعیف کنند و جالب این که آن را نوعی زیرکی تلقی می‌کنند و به خود می‌بالند.

دلیل دیگر نبود - کرایه خودروبر گیشا - سازوکارهای مناسب و استاندارد برای نظم‌پذیری در کشور است و برای همین با ایجاد امکانات از ابعاد - کرایه خودروبر گیشا - مختلف ازجمله مقررات، خودروها و خیابان‌های استاندارد مردم از نظم خاصی پیروی کنند.

محدودیت در برقراری نظم ترافیکی است، به‌نوعی که نیروی پلیس آن‌گونه که باید نمی‌تواند برخورد با تخلفات رانندگی داشته باشد.

هرچند پلیس - کرایه خودروبر گیشا - سعی در برقراری نظم دارد اما نیروهای مربوط - کرایه خودروبر گیشا - به‌دلایل مختلف اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دستشان بسته است و نمونه بارز آن را نه‌تنها در نحوه رانندگی، بلکه در موتورسواران هم فراوان دیده می‌شود و حتی برخی مقابل دیدگان پلیس، راکبان موتورسوار به‌راحتی تخلف می‌کنند.

آخرین مورد هم ضعف قوانین کشوری است. درواقع مجموعه این عوامل باعث می‌شوند در کشور با نوعی نظم‌گریزی ترافیکی مواجه شویم.

آیا مردم به‌همین دلیل تخلفات رانندگی را به‌عنوان یک جرم تلقی نمی‌کنند و به‌سادگی آن را یک خطای - کرایه خودروبر گیشا - قابل‌اغماض می‌دانند؟ نکته مهمی که باید بگویم اینکه ما نمی‌توانیم تمام تخلفات - کرایه خودروبر گیشا - رانندگی را جرم - کرایه خودروبر گیشا - تلقی کنیم اما در بعضی موارد که جرم محسوب - کرایه خودروبر گیشا - می‌شوند، از سوی بیشتر - کرایه خودروبر گیشا - رانندگان به‌‌عنوان جرم تلقی نمی‌شوند و دلایلی را که بیان کردم در این امر دخیل هستند.

هرچند این شرایط بارها از سوی مسئولان نقد می‌شود اما به‌نظرم عملا تا امروز حرکت مناسبی انجام نشده و شاهد آن هستیم حوادث رانندگی و ترافیک بلای جان مردم شده‌اند.

به‌نظر شما چه راهکاری برای مقابله با این مشکلات و عادت‌های غلط وجود دارد؟ قبل از هرچیز با تشدید مجازات بعضی جرائم مشهود و توقیف خودرو می‌توان به‌نوعی از تداوم این نوع جرائم جلوگیری کرد، البته این - کرایه خودروبر گیشا - موضوع نیاز به یک آسیب‌شناسی دقیق دارد تا برخوردهای لازم از سوی پلیس انجام شود.

در عین حال بهتر است درخصوص بعضی تخلفات با افزایش مجازات زمینه‌ای را فراهم کنیم تا متخلفان قوانین را جدی بگیرند و با ترس از عواقب شدید، دست به تخلفات مشهود نزنند.

ضمن این که - کرایه خودروبر گیشا - فرهنگ سازی صحیح استفاده - کرایه خودروبر گیشا - از خودرو و رانندگی در این زمینه نقش زیادی دارند. همچنین با اصلاح ساختار ترافیکی و آموزش نیروهای پلیس قطعا می‌توان در برخورد با این حوادث موفق‌تر عمل کرد.

اولين صفحه   -  قیمت چرخگیر قیطریه   -   مبلغ چرخگیر قیطریه   -   تعرفه چرخگیر قیطریه   -   شماره تماس چرخگیر قیطریه   -   خدمات چرخگیر قیطریه   -   امداد خودرو گیشا   -   کرایه امداد خودرو گیشا   -   قیمت امداد خودرو گیشا   -   مبلغ امداد خودرو گیشا   -   تعرفه امداد خودرو گیشا   -   شماره تماس امداد خودرو گیشا   -   خدمات امداد خودرو گیشا   -   امداد خودرو سیار گیشا   -   کرایه امداد خودرو سیار گیشا   -   قیمت امداد خودرو سیار گیشا   -   مبلغ امداد خودرو سیار گیشا   -   تعرفه امداد خودرو سیار گیشا   -   شماره تماس امداد خودرو سیار گیشا   -   خدمات امداد خودرو سیار گیشا   -   خودروبر گیشا   -   کرایه خودروبر گیشا   -   قیمت خودروبر گیشا   -   مبلغ خودروبر گیشا   -   تعرفه خودروبر گیشا   -   شماره تماس خودروبر گیشا   -   خدمات خودروبر گیشا   -   یدک کش گیشا   -   کرایه یدک کش گیشا   -   قیمت یدک کش گیشا   -   مبلغ یدک کش گیشا   -   تعرفه یدک کش گیشا   -   شماره تماس یدک کش گیشا   -   خدمات یدک کش گیشا   -   حمل خودرو گیشا   -   کرایه حمل خودرو گیشا   -   قیمت حمل خودرو گیشا   -   مبلغ حمل خودرو گیشا   -   تعرفه حمل خودرو گیشا   -   شماره تماس حمل خودرو گیشا   -   خدمات حمل خودرو گیشا   -   حمل ماشین گیشا   -  آخرين صفحه